02.05.2000 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trysky s keramickým jádrem ALBUZ kvalita a životnost za příznivou cenu

Na výstavě Techagro 2000 představila brněnská firma AKP s.r.o. kromě již tradičního sortimentu strojů a zařízení pro ochranu rostlin také novinku – trysky s keramickou vložkou, francouzské společnosti ALBUZ ze skupiny Saint –Gobain, jejímž je od letoška přímým zástupcem.

Trysky ALBUZ se na našem trhu objevovaly tu a tam již dříve a jsou mezi odborníky z řad zemědělské veřejnosti známé. Nyní je firma AKP nabízí v kompletním sortimentu, a podle slov jejích představitelů za velmi přijatelné ceny. Trysky s keramickým jádrem vykazují v porovnání s tryskami z jiných materiálů nejmenší opotřebení respektive udržení přesnosti dávky v závislosti na čase. Důvodem je kvalita materiálu jehož tvrdost a odolnost proti otěru se blíží diamantu.
Trysky ALBUZ si podle údajů výrobce zachovávají svoje vlastnosti beze změny i po 100 hodinách provozu. Zhruba dvakrát vyšší cenu standardní keramické trysky ALBUZ (oproti např. trysce Lurmark vyrobené z kemetalu) kompenzuje její až 4 násobná životnost.
Což je v době, kdy povinné pravidelné testování postřikovačů a sledování variačního koeficientu nerovnoměrnosti postřiku nutí uživatele k častější výměně trysek jistě fakt, který stojí za úvahu.
Kompletní sortiment trysek ALBUZ zahrnuje:
Standardní trysky pro plošný postřik s označením API 110 nebo API 80 dle úhlu rozstřiku, které se hodí do všech běžných držáků a používají se pro aplikaci většiny přípravků. Průtoky jsou od 50 – 900 l / ha dle požadovaného množství postřikové kapaliny.
Nízkoúletové trysky pro plošný rozstřik s označením ADI 110, u kterých je použit systém komůrky v níž jsou odbourávány ty nejjemnější kapičky. Kapičky které vytváří standardní tryska o velikosti 100 micronů a menší redukuje tato nízkoúletová na polovinu. Nebezpečí únosu větrem je menší, a proto s ní lze pracovat do rychlosti větru 6m/sec.
Trysky s dutým kuželem ATR jsou trysky používané převážně pro aplikaci insekticidů na list. Velmi často jsou žádané pro osazení rosičů, neboť pracují kvalitně i při tlaku do 20 bar.
Nárazové trysky APM jsou díky keramice velmi trvanlivé, což zvláště u tohoto typu trysek z jiných materiálů není možné zaručit. Používají se převážně pro aplikaci preemergentních přípravků.
Trysky pro aplikaci DAM a dalších tekutých hnojiv EXA (tříděrové trysky) jsou svojí konstrukcí vytvořeny tak, aby došlo ke kvalitní pokryvnosti plochy tekutým hnojivem a zároveň byla zaručena bezpečnost pro plodinu – nedocházelo k poškození zvláště u obilnin - tzv pálení .
Bublinkové trysky AVI patří do skupiny trysek, kde jsou bublinky vytvářeny v komoře, do které je otvory přisáván vzduch. Vzniká pak směs postřikové kapaliny se vzduchem – bublinky. Tento systém zcela odstraní malé kapičky, které způsobují největší únos. Proto lze trysky používat do rychlosti větru až 9m/sec. Předností je použití standardního držáku a tlaku. Hodí se pro aplikaci většiny přípravků.
Eva Vojtová

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down