Tucet traktorů jedné značky

První týden v listopadu se ve Stránecké Zhoři nedaleko Velkého Meziříčí uskutečnily již třetí dny otevřených dveří společnosti AGROCENTRUM ZS, které si nenechaly ujít stovky zemědělců, především z Českomoravské vrchoviny. Nejen pro ně bylo připraveno velké množství vystavené techniky mnoha značek.

Společnost Agrocentrum ZS je regionálním střediskem společností Massey Ferguson, Kverneland Group Czech, Topagri a Cime. V sedmi okresech Českomoravské vrchoviny dodává sortiment strojů těchto společností, ale i techniku dalších značek, kterou uvedené firmy v nabídce nemají, například italské krmné a míchací vozy Matrix.

Základem sortimentu společnosti Agrocentrum ZS jsou především traktory Massey Ferguson, což potvrzovalo i dvanáct vystavených modelů s výkonem motoru od 80 do 350 koní. V posledních letech udělaly tyto stroje velký pokrok, zejména pokud jde o spolehlivost, spotřebu, komfort, jednoduché ovládání a design, a tak není divu, že se tato značka traktorů pokrývajících celý výkonový rozsah výrazně prosazuje i na Vysočině. K nejvíce zemědělci obklopeným patřily ve Stránecké Zhoři nové modely MF 5608 a MF 5609, především však nový traktor Massey Ferguson 6616 s motorem o výkonu až 185 koní, který si na Vysočině odbyl premiéru.

Více přineseme v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *