Ucelená nabídka rozmetadel

Firma Honoris, a. s., představila na veletrhu Techagro ucelenou nabídku dánských rozmetadel Bogballe. Na pomyslném začátku výrobní řady těchto rozmetadel jsou stroje s typovým označením L1. Jak na výstavním stánku firmy vysvětlil produkt manažer Ing. Pavel Bartoš, tato rozmetadla jsou přizpůsobena pro práci v úzkých řadách vinic, sadů a chmelnic. Na veletrhu byla představena varianta tohoto typu rozmetadel doplněná dvouřádkovým adaptérem, díky němuž je stroj schopen jak klasické aplikace hnojiv na široko, tak po nasazení adaptéru vyhnojení řádek kultur ve sponu, a to od 150 centimetrů až do šesti metrů.

Dalším typem rozmetadel Bogballe je řada L2. Tyto stroje pracují v záběrech 15 až 24 metrů, objem zásobníku je 700 až 2000 l. Nabízí se ve dvou variantách ovládání hradítek – hydraulicky či elektronicky.
Stroje vyšší řady – s označením M pracují v záběru 15 – 42 m. Zásobník má objem až 4000 l. Stroje M2 a M3 pracují podobně, liší se především v síle rámu, v objemu zásobníků a ve vybavení automatickou kalibrací.
Rozmetadlo Bogballe M2 bylo na Techagru vystaveno v agregaci s překládacím vozem Perrein Jumbo. Díky této agregaci lze klasické nesené rozmetadlo použít zároveň jako tažené, což umožňuje plynulé dodávání materiálu během rozmetání po poli. Nadále je však možná automatická kalibrace, neboť rozmetadlo visí na tříbodovém závěsu vozu stejně jako na traktoru. Při objemu vozu 9000 l a rozmetadla 2000 l je docílena celková kapacita soupravy 11 000 l. Taková kapacita umožňuje šetření mechanizace nutné k nakládce i pracovní síly. Soupravu lze plnit přímo v agrotechnickém podniku. Řešení bez meziskladu na středisku se vyplácí i při vzdálenostech kolem dvaceti kilometrů od dodavatele hnojiv .
Ing. Bartoš dále upozornil na novinku letošního roku – systém Quadro. Jde podle jeho slov o významné zjednodušení ovládání strojů Bogballe řady M. Díky otvoru v rozmetacím kotouči se speciální uzávěrkou lze během čtyř minut provést manuální kalibraci (výsevní zkouška) bez demontáže lopatek či dokonce poloviny rozmetacího mechanismu. Strojům s automatickou kalibrací (vybaveným váhou) umožní Quadro alespoň kontrolovaně a rychle vyprázdnit zbytky hnojiva v zásobníku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *