27.07.2021 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Udržitelné zemědělství s technikou Sky

Společnost Soufflet Agro se nedávno stala importérem strojů Sky Agriculture pro přípravu půdy a setí. Technika je vyráběna ve Francii, protože značka Sky Agriculture spadá pod francouzského výrobce Sulky. Firma Sulky, která je v České republice známá především jako výrobce rozmetadel a přesných secích strojů, založila divizi Sky Agriculture v roce 2012. Vyráběné stroje Sky by měly být výsledkem společné práce vývojového oddělení firmy a aktivních zemědělců. Sky Agriculture je vedena Davidem Guyem, který je jak aktivním zemědělcem, tak i agronomem a technickým inženýrem.

Sky Agriculture se společně se zemědělci snaží definovat produkty, které nejlépe odpovídají současným i budoucím potřebám zemědělských podniků. Některá řešení jsou proto průkopnická, ale zároveň praktická a uživatelsky přívětivá. V současné době jsou na českém trhu nabízeny dva secí stroje Easy Drill a Maxi Drill a nejnověji i talířový podmítač Methys HDS.

Technologie a technika, dva dílky puzzle

Soufflet Agro a. s. patří do francouzské rodinné potravinářské skupiny SOUFFLET s mezinárodním rozsahem. Společnost se zabývá výrobou a prodejem osiva, přípravků pro výživu a stimulaci rostlin během celého vegetačního období, přípravků pro ochranu plodin před vnějšími vlivy ve všech růstových fázích a konečně produkty pro maximální využití potenciálu přípravků pro ochranu rostlin. Další činností je obchod se zemědělskými komoditami, prodej zemědělské techniky a také napříč všemi obory technicko-poradenské služby.

V roce 2015 se společnost Soufflet Agro pustila do projektu SoilTEQ. Technický tým v rámci projektu SoilTEQ představuje v českých podmínkách nové technologie, které podporují a stabilizují ekonomiku produkce, nesou všechny atributy trvale udržitelného hospodářství, a především se směřují na zlepšení stavu a zdraví zemědělských půd. O tři roky později pak navázala spolupráci s výrobcem techniky Sky Agriculture, která projekt SoilTEQ vhodně doplňuje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down