29.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Udržitelný a plně autonomní systém

Nizozemský startup AgXeed B.V. nabízí inteligentní, udržitelný a plně autonomní systém obhospodařování s přizpůsobitelným hardwarem, virtuálními nástroji na plánování a rozsáhlými datovými modely. Dnes patří k předním společnostem v tomto oboru v Evropě.

V roce 2020 představil AgXeed B.V. pásovou variantu robota pro využití v zemědělství, osazeného vznětovým motorem o výkonu 115 kW (156 k). O rok později pak následoval AgBot, což je tříkolový speciál pro práci v sadech a vinicích, doplněný nedávno čtyřkolovým bráškou. Oba AgBoty mají motor o výkonu vždy 55 kW. Všechny stroje jsou poháněny dieselelektricky.

Společně s firmou Claas a dalšími partnery Amazone a Amathaon má AgXeed v úmyslu realizovat další vývoj efektivních a komplexních řešení pro obor zemědělství a tento vývoj v dalších letech ještě urychlit.

Od léta 2022 se vybraní prodejci Claas Vertriebsgesellschaft mbH (CVG) v Německu, resp. ve Švýcarsku stanou distribučními a servisními partnery startupu AgXeed. „S našimi vybranými prodejci zaručujeme maximální profesionalitu blízko k zákazníkům a s sebou přinášíme extrémně mnoho zkušeností v oblastech poradenství a servisu,“ objasňuje Dr. Benjamin Schutte, ředitel obchodu a servisu CVG. „Právě autonomní zemědělská technika vyžaduje komplexní přístup. Servis zahrnuje nejenom údržbu a opravy, ale také rozsáhlé poradenství a analýzu podniků až po kompletní implementaci autonomních systémů AgXeed.“*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down