15.11.2019 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukázka techniky ve Slaném

V první říjnovém týdnu proběhl na středisku firmy N & N Košátky ve Slaném den otevřených dveří. Dvoudenní akce se nesla ve stylu přehlídky nové techniky, ale i nového střediska.

To bylo otevřeno v květnu minulého roku, když necelý rok předtím započaly stavební práce. Koncepce střediska byla zvolena v klasickém stylu, tedy ve středu s administrativní částí, po pravé stavě se skladem a vlevo s montážní halou. Pamatováno bylo i na venkovní výstavní plochy. A také na ekologii, protože pro vytápění bylo zvoleno podlahové topení a tepelné čerpadlo.
A jaká byla přehlídka techniky? Venkovní výstavní plochy byly plně zaplněny ukázkami strojů od všech prodávaných značek. Mezi traktory Zetor byly více zastoupeny modely Proxima, které jsou aktuálně nejvíce poptávány, podobně jako modelová řada Major. Neboť jak říká vedoucí střediska Libor Nezbeda, nyní dochází k obměně menších traktorů a u Majorů a Proxim je aktuálně velká výhoda v tom, že patří do kategorie T2 a mají jednodušší emisní systémy. Mezi Zetory nechyběl ani nejvýkonnější model Crystal 170 HD, který si návštěvníci mohli i aktivně vyzkoušet.
Společnost N & N Košátky je poměrně úspěšná v prodejích techniky značky SaMASZ kterou na českém trhu zastupuje. Napomáhá jí i to, že tyto stroje jsou zatím cenově stále velmi zajímavou alternativou, přičemž kvalitativně jdou nahoru a zejména žací trojkombinace Giga Cut se shazovacími dopravníky je strojem, který snese přísná měřítka.
Značka Unia, kterou N & N Košátky prodávají ve spolupráci s firmou Pol-Agro, vyrábí techniku v jednoduchém provedení. V její sortimentu tak stále najdeme například známý model rozmetadla minerálních hnojiv RCW nebo jednoduché nářadí na zpracování půdy či secí stroje. Ve Slaném byl vystaven například Polonez, jednoduchý secí stroj ve třímetrové verzi a za zajímavou cenu 220 tisíc korun. Zajímavá nabídka je i mezi stroji Sipma, kde se u zemědělců těší oblibě například baličky. Také tato technika má dobrý poměr výkon/cena a například nesené provedení Klara nese cenovku jen 137 tisíc korun. Jistě, výkonnost je jiná než u taženého provedení s nakládacím ramenem, ale pro toho, kdo dělá jen málo balíků, je to řešení.*
Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down