24.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukázková sklizeň dešti navzdory

Celý předposlední květnový týden byl ve znamení slunce a vysokých teplot. Výjimkou byla středa 25. 5., kdy se naopak rozpršelo a životodárná tekutina kropila vyprahlá pole. A právě tento den se konala společná akce firem KVERNELAND GROUP CZECH a TOPAGRI pod záštitou regionálního zástupce těchto firem pro oblast střední Moravy – Barnet a synové. Akce s názvem Agrofestival 2022 probíhala na pozemcích Střední školy zemědělské se sídlem v Přerově, kde se vzdělávají zemědělští odborníci již od roku 1865.

Před zbrusu novou halou pro praktický výcvik bylo k vidění několik desítek strojů ze širokého portfolia výše zmíněných firem, které krátce představili jednotliví produktoví manažeři. Hlavním tahákem návštěvníků byly tři profesionální soupravy techniky na sklizeň pícnin Kverneland v agregaci s traktory Valtra, které i přes poměrně hustý déšť vjely na louku, aby dokázaly, že i v tomto počasí svedou svoji práci na 100 %.

Novinkou ve skupině diskových žacích strojů je model Kverneland 53100MR BX Vario s úctyhodným pracovním záběrem až 10,2 metru. S tímto záběrem se tak stává vlajkovou lodí v kategorii diskových žacích strojů Kverneland. Hlavní viditelnou změnou je důmyslný systém zavěšení žacích lišt QuattroLink, který je patentem značky Kverneland. Celý systém je ve své podstatě jednoduchý, neboť jeho vývoj byl inspirován zavěšením kol vozů formule 1, což umožňuje kopírovat terén s vertikálním vyosením 400 mm nahoru a 300 mm dolů. Vlastní přítlak žací lišty na pozemek je možné pohodlně nastavit z kabiny traktoru s kontrolou na manometru, a tak efektivně reagovat na změnu charakteru pozemku bez toho, aniž by obsluha musela zastavit a opustit kabinu traktoru. Uvedený systém zavěšení umožňuje zvednout stroj na souvrati tak, že světlá výška žacích lišt je 500 mm, což bohatě dostačuje pro přejezd již hotových řádků bez jejich roztažení. Dalším plusem je to, že žací jednotka se spouští rovnoměrně na pozemek, aniž by se jedna strana dotýkala země dříve než zbytek žací lišty.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 26.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down