31.05.2023 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátní secí stroj nově i ve velkých záběrech

Robustní, precizní a zároveň mnohostranně využitelné jsou secí stroje Horsch řady Avatar. Se svou jednokotoučovou secí botkou zvládnou přímé setí do nezpracované půdy, do stojícího porostu meziplodiny, setí do mulče i do půdy zpracované.

Je to vhodný secí stroj pro postupy regenerativního zemědělství či hospodaření na těžkých půdách. Minimální pohyb s půdou při setí nepodporuje vzcházení plevele. Pole jsou po dešti dříve sjízdná a v půdě se rozvíjí intenzivní půdní život. Pro setí za obtížných podmínek dovoluje Avatar SD nastavit přítlak na secí botku na úrovni až 350 kg.

Jednoduchým přestavením lze docílit zdvojnásobení rozteče řádků. Avatar 4.16 SD může mít svůj zásobník o objemu 3800 litrů dělený na dvě či tři komory. Nově nabízí firma Horsch tento secí stroj i ve velkých pracovních záběrech 8 až 12 m jako Avatar 8.25 až 12.25 SD. Koncepce je odlišná: secí botky jsou uloženy na samostatné liště a zásobník pro osivo a hnojivo má jiný design. Výsevní lišta může být volitelně doplněna o zdvojená kopírovací kola. Před každou secí botkou mohou být speciální kola pro odhrnování rostlinných zbytků z výsevní rýhy. Na přání je možné širokozáběrový Avatar SD doplnit o secí stroj MiniDrill.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down