Unikátní teleskopický nakládač

Společnost Pekass je od roku 2014 jedním ze dvou výhradních dovozců zemědělské techniky JCB do České republiky. Anglické stroje této značky, ať už jde o traktory, manipulátory či těžké kloubové nebo smykem řízené nakladače, jsou zárukou kvality, spolehlivosti a vysokého výkonu. Uvedená charakteristika platí i pro teleskopický nakládač JCB AgriPro, který byl uveden na trh před necelými dvěma lety a mezi zemědělskou veřejností si získal, zejména s ohledem na unikátní převodovku, vysoký kredit.

Modelová řada AgriPro zahrnuje tři typy s nosností 3,1, 3,6 a 4,1 tuny a dosahem 7 m, které jsou vybaveny již zmíněnou převodovkou DualTechVT, jež spojuje dva diametrálně odlišné systémy řazení – hydrostatický a hydrodynamický. Při rychlostech 0 až 19 km/h je aktivní hydrostat, při rychlostech 20 až 40 km/h se aktivuje třístupňová Powershift převodovka. Nový teleskopický nakládač JCB AgriPro s unikátní DualTechVT převodovkou spojil to nejlepší z obou typů převodovek, tedy citlivé a přesné ovládání při nízkých rychlostech a skvělou akcelerací a stabilní výkon při vysokých rychlostech. Uživatelé ocení i ohromnou mobilitu, neuvěřitelnou trakci, vysoký výkon, velkou produktivitu a špičkové jízdní vlastnosti.

Tato stroje jsou vybaveny osvědčeným motorem JCB EcoMAX 4,8 litru o výkonu 108 kW/145 koní (točivý moment 560 Nm), který splňuje emisní normy Tier 4 Final/EURO IV bez filtru pevných částic. K přednostem patří i JCB Smart Hydraulics – regenerativní hydraulika, High-flow průtok až 110 l/min v rameni, tlumený dojezd, automatické odpružení ramene, vyklepávání lopaty, ale i luxusní a komfortní AgriPro kabina s topením, klimatizací a 360° Full-LED pracovním osvětlením.*

Více naleznete v Zemědělci č. 5.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *