08.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátní tvar rozdělovače pro jednodušší dojení

Novou dojicí soupravu s asymetrickým tvarem rozdělovače představila ve své expozici na Zemi živitelce firma DeLaval pod názvem Harmony Plus.

Většina dojnic má přední struky dále od sebe a také postaveny výše než struky zadní a právě lichoběžníkový tvar rozdělovače je lépe přizpůsoben přirozenému tvaru vemene. Snižuje se tak nejen četnost sklouzávání strukové návlečky a padání dojicí soupravy, ale díky nízké hmotnosti soupravy se snižuje i zátěž struků, což přispívá k zlepšení stavu mléčné žlázy.
Při vývoji Harmony Plus ovšem byly zohledňovány i pracovní podmínky dojičů. Konstrukce dojicí soupravy je dobře vyvážená a díky své nízké hmotnosti – 1,7 kg – je možné v porovnání s tradičními dojicími soupravami snížit pracovní zatížení dojičů až o 50 % . Průhledný horní díl rozdělovače kromě toho umožňuje dojiči kontrolu toku mléka.
Další novinkou, kterou měli návštěvníci možnost shlédnout, je přípravek pro mechanické těsnění strukového kanálku DryFlex. Aplikuje se po posledním dojení před zaprahnutím a 10 dní před předpokládaným otelením. Přípravek vytváří na struku nepropustnou vrstvu, která nedovoluje mikroorganismům, jež jsou příčinou vzniku mastitid, proniknout do strukového kanálku. DryFlex zůstává na struku 6 až 7 dnů a označuje struk zářivě růžovou barvou. Je nutné podotknout, že tento přípravek sám o sobě záněty neléčí, ale zabraňuje průniku nové infekce do struku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down