26.04.2023 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátní závěs pro čelně nesené žací stroje

Firmě Pöttinger se před lety podařilo revolucionalizovat konstrukci čelně neseného žacího stroje. Po uvedení závěsu alpha-motion na trh se zvedla vlna zájmu o žací stroje NovaCat a EuroCat pro přední závěs traktoru. Zemědělci byli ze schopností ke kopírování půdy i v nejtěžších podmínkách nadšení – na celém světě.  Později firma Pöttinger svůj originální mechanický závěs ještě zdokonalila a výsledkem jsou nové modely Master a Pro.

Základní změnou je to, že již není zapotřebí připojovací trojúhelník na straně traktoru. Nové žací stroje se agregují přímo do předního tříbodového závěsu jakéhokoliv traktoru. Může to být svahový nosič nářadí s výkonem 70 k, anebo standardní traktor střední výkonové třídy, pracující zároveň se vzadu neseným žacím strojem, či traktor vyšší výkonové třídy, osazený trojkombinací žacích strojů. Ve všech těchto případech nachází čelně nesený žací stroj uplatnění, a jeho úroveň kopírování terénu má podstatný vliv na úroveň znečištění píce.

Srdcem diskových žacích strojů značky Pöttinger je mnohokrát osvědčený žací nosník. Žací stroje řady NovaCat jsou vyvíjeny a vyráběny v závodě přímo v sídle společnosti v rakouském Grieskirchenu. Vyznačují se čistým řezem, šetrným působením na píci a nízkou energetickou náročností. Systém Tri Drive zaručuje bezproblémový pohon disků.

Specifickým znakem pro žací stroje v závěsu alpha-motion je jedinečná kinematika nosného rámu. Ten se při najetí do prohlubně spustí dolů a při najetí na vyvýšenou plochu zase zdvihne. Přítlak na žací nosník tak zůstává vždy na shodné úrovni, takže nedochází k poškozování travního drnu. Citlivé vedení chrání žací stroj před rázy a snižuje úroveň opotřebení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down