12.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzální radličkové kypřiče Köckerling Trio

Firma Köckerling má ve svém výrobním programu nejen stroje velké, ale také půdozpracující techniku menší, v neseném provedení, vhodnou pro menší zemědělské podniky. Do této skupiny patří i radličkový kypřič Köckerling Trio.

Kypřiče Köckerling Trio byly poprvé výrobcem prezentovány veřejnosti v roce 2003. V rámci dalšího vývoje a zdokonalování ale konstruktéři postupně provedli celou řadu úprav. Známý zdvojený válec se objevil poprvé čtyři roky po premiéře, spolu s přepracovaným rámem. Poslední verze non-stop jištění proti přetížení je na kypřiče řady Trio montována od roku 2009 a v náročných podmínkách se velice osvědčuje.

Výhradně nesená provedení

Ačkoli se kypřiče Köckerling Trio vyrábí výhradně jako nesené (v záběrech od 2,5 do 4 metrů), mohou být na přání vybaveny komfortním plynulým nastavováním pracovní hloubky pomocí hydrauliky z kabiny traktoru (anebo také osvětlením v LED).

Kypřič Trio 300 je ve třech řadách osazen dohromady deseti radličkami. Za třetí řadou radliček činí rozteč mezi jednotlivými záběry 293 milimetrů. Jednotlivé řady radliček jsou od sebe vzdálené 80 cm, což je opravdu hodně, a spolu s výškou rámu 85 cm je tak zajištěna vynikající průchodnost pro organickou hmotu.

Výběr opěrných válců

Pro urovnávání půdy za sekcí radliček slouží u kypřičů Köckerling Trio řada listových nivelátorů. Pro zpětné utužení půdy je možné kypřič osadit jako jednosledým, tak i dvousledým válcem (v provedení STS anebo DSTS). Zdvojený válec není na rozdíl od válce jednoduchého vybaven stěrkami. Produkuje vysoce účinné zpětné utužení půdy i drobení hrud.

Jako specialista na zpracování půdy nabízí firma Köckerling pro Trio několik provedení radliček. Například pro velmi mělké zpracování půdy existuje šípová radlička s plochými křídly.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down