Univerzální stroj pro snadné setí

S novou univerzální pneumatickou secí kombinací Accord I-drill Pro v záběru tři nebo čtyři metry přichází na český trh společnost Kverneland. Koncept je založen na plně integrovaných rotačních bránách Kverneland v kombinaci se secím strojem Accord.

Tato kombinace přináší uživateli mnoho výhod: vysoká kapacita zásobníku při stále nízké zvedací síle hydrauliky traktoru, jednoduché nastavení výsevku a skvělý výhled na pracovní orgány díky speciálnímu tvaru násypky a závěsu k rotačním bránám.

Unikátní design
Násypka stroje o objemu 1200 l je pevně přišroubována k rotačním branám a distribuční (rozdělovací) hlava je umístěna vně násypky, což přispívá ke snadnému plnění nebo čištění násypky. S nástavbou o velikosti 600 l je možné zvednout kapacitu násypky na uctiohodných 1800 l. Pro snadné plnění z velkých vaků (pytlů) nebo šnekovými dopravníky může být víko násypky plně otevřené. Přístupová plošina se skladatelným žebříkem a protiskluzovou podlahou umožňuje snadný přístup k násypce při plnění nebo kontrole. Práci v šeru pak usnadňují světla na násypce.
Nastavení výsevku je pohodlně přístupné z boku, kalibrační box může být umístěn na rotačních branách. Tento unikátní design od společnosti Accord zaručuje bezpečné a pohodlné nastavení výsevku. Otevíratelné plastové okénko v zásobníku umožňuje přístup k čidlu minimálního stavu osiva, navíc lze tudy odstranit zbytky osiva ze zásobníku. Vak a váha jsou přiloženy jako standardní výbava pro přesnou kalibraci výsevku na poli, jsou uloženy ve skříňce na nářadí upevněné k násypce.
Všechny hydraulické a elektronické komponenty se nacházejí v ocelovém pouzdru na násypce, čímž se chrání před prachem a vodou a zároveň se usnadňuje nastavení.

Velká flexibilita
Nosník botek je uchycen na opěrném válci rotačních bran, takže nastavení hloubky zpracování půdy nemá vliv na nastavení hloubky seťového lůžka. Tím se šetří čas obsluze. Nosník botek může být snadno demontován a rotační brány se mohou použít pouze pro zpracování půdy. To dává stroji větší flexibilitu.
Pro snadný přístup k centrálnímu nastavení tlaku botek, ať manuálně nebo hydraulicky, je toto ústrojí umístěno na konci botek. Unikátní design násypky I-drill Pro bez hlavního rámu poskytuje vždy volný výhled na nastavení jejich přítlaku. Jako volitelnou variantu dodává Accord hydraulicky ovládaný nosník botek, díky němuž je možné použít rotační brány samostatně a není zapotřebí jiné, drahé zpracování půdy s druhým traktorem. Nový secí stroj I-drill Pro je při výbavě elektronickým nastavením výsevku ISOBUS kompatibilní. Snadná kalibrace, nastavení výsevku z kabiny traktoru a přímá kontrola jsou jen některé z přínosů této pokročilé technologie.
Na novou univerzální secí kombinaci I-drill PRO lze také namontovat tradiční dobře vyzkoušené nářadí od firmy Accord: Sulfolk botky, CX botky (patentované) s nebo bez malého přítlačného kola. S-zavlačovače, vypínatelné nebo kombinované klapky pro kolejové řádky, systémy kolejových řádků FGS, ESC a ESA (elektricky řízený výsevek), různé desky distribučních hlav a jiné další vybavení.

Nesporné výhody
• Těžiště blízko traktoru.
• Nízké požadavky na zvedací sílu.
• Plně integrovaný secí systém + Kverneland Group rotační brány.
• Žádný „trojúhelníkový“ „accord“ závěs, žádný rám, nosník botek uchycený k válci rotačních bran.
• Kontrola hloubky pomocí paralelogramu uchyceného k válci rotačních bran.
• Optimální rozložení hmotnosti.
• Snadný přístup.
• Dobrý výhled na všechny pracovní části.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *