Univerzální traktory prošly modernizací

Pro následující rok se inženýři firmy Claas ve francouzském vývojovém středisku v Le Mans důkladně pustili do inovací svých traktorů. Nezapomněli přitom ani na traktory Arion 500/600. Mnoho změn je podobných jako u traktorů Axion 900 jako například motory, které splňují emisní normu stupeň IV. Nové traktory byly prezentovány na tiskové konferenci v Německu.

Pohonné jednotky dodává Deere Power Systems (DPS) a jejich výkon byl rozšířen směrem nahoru i směrem dolů. Díky tomu sahá nově od 125 k (model Arion 510) až do 185, resp. 205 k u traktoru Arion 660 (s využitím navýšení Claas Power Management). V oblasti výkonu od 135 do 145 k může zákazník volit mezi traktory se čtyř- nebo šestiválcovým motorem – podle toho, co od traktoru očekává.

Traktory řady Arion 500 jsou poháněné čtyřválcovým motorem s objemem 4,5 l, zatímco traktory Arion 600 s větším rozvorem využívají motor šestiválcový se zdvihovým objemem 6,8 l. Tyto traktory mají kromě základního výkonu ještě navyšování CPM, které dokáže uvolnit až 20 k navíc při zapnutém a zatíženém vývodovém hřídeli či v dopravě. Zajímavostí je funkce automatického snižování otáček motoru při volnoběhu a nečinnosti z 800 na 650 ot/min, snižující spotřebu paliva.

Obě varianty motoru docilují nízké úrovně emisí díky kombinaci chlazené recirkulace výfukových plynů EGR, dieselového oxidačního katalyzátoru DPF a katalyzátoru SCR. Traktory si tak s sebou vozí i kapalinu AdBlue, a to v nádrži, integrované v nádrži palivové. Palivová nádrž však může mít i přesto větší objem, který dosahuje až 370 l.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *