Úplně nové traktory pro všestranné využití

Řádný důvod k oslavě měla na veletrhu SIMA v Paříži značka Valtra. V průběhu tiskové konference a na svém stánku představila nové traktory Valtra série A čtvrté generace, a v průběhu veletrhu získaly tyto pokrokově vyřešené traktory prestižní cenu Stroj roku 2017.

Až do současnosti značka Valtra předvedla vydařené modernizace u svých modelových řad T a N čtvrté generace. Pro rok 2017 přichází také traktory série A v úplně novém provedení – a změn je opět mnoho. Nová řada A4 se bude vyrábět jak v mateřském závodě ve finském Suolahti, tak i v městě Mogi das Cruzes v Brazílii. Představuje tak opravdový globální traktor.

Zdrojem výkonu traktorů jsou motory AGCO Power, splňující limity emisní normy stupeň IV. Ve třech menších typech je zabudován motor se zdvihovým objemem 3,3 l, zatímco čtyři větší modely disponují motorem s objemem 4,4 l. Oba motory mají čtyřventilový rozvod a vysokotlaký, elektronicky řízený systém vstřikování Common Rail.

Motor je uložený na předním rámu, který je koncipován zcela nově. Zároveň kladli konstruktéři velký důraz na to, aby motor spolu se zařízením na úpravu emisí měly velmi kompaktní rozměry a neomezovaly výhled řidiče z kabiny.

S tím, jak široké možnosti využití má, tak nová řada A4 pokrývá velmi široké výkonové spektrum – od 75 až do 130 k. Za tím, že všechny modely mohou mít identický design, a využívat maximum shodných komponent, stojí promyšlený modulární systém výroby. A tradičně nechybí ani extrémně velká světlá výška traktorů Valtra – velká přednost nejen v lese, ale i v rozličných zemědělských provozech.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *