Úspěšná prezentace na mezinárodním veletrhu

Jedním z úspěšně se rozvíjejících evropských výrobců dopravní a aplikační techniky je firma Fliegl. V loňském roce oslavila čtyřicáté výročí existence. Svůj široký program závěsné techniky i elektroniky prezentovala v průběhu veletrhu Agritechnica v hale č. 4. V expozici byla kromě známých strojů k vidění i řada novinek, které mohou práci usnadnit a zefektivnit. Potvrzuje to i uznávané ocenění, které na začátku veletrhu firmě Fliegl udělila hodnotitelská komise společnosti DLG.

V zemědělské dopravě řeší řada praktiků nejen otázku její výkonnosti, ale také dokumentace ve vztahu ke sklizni z jednotlivých pozemků nebo konkrétních odrůd. Konkrétně se to týká sklizně obilnin, která probíhá s nasazením většího počtu sklízecích mlátiček i odvozců zrna. Firma Fliegl představila své „sledovací zařízení Fliegl“, založené na tom, že mlátičky i odvozci zrna v podobě nákladních automobilů vzájemně komunikují.

Tato komunikace pak umožňuje jednoznačně identifikovat každé sklizňové vozidlo. „Středem vesmíru“ je překládací návěs Fliegl ASW nebo ULW, vybavený vážním systémem, fungující jako mezistanice. Díky komunikaci mezi anténou a přijímačem řídicí jednotka na vozu rozpozná, která konkrétní mlátička jej zrovna plní zrnem a do kterého nákladního automobilu je toto zrno následně přeloženo. K těmto datům připojí i údaje o hmotnosti nákladu. Nákladní automobil se pak identifikuje ve skladovacím prostoru, a tak je kompletně zadokumentována cesta sklizeného zrna z pole až do místa uložení. Za tento systém obdržela firma Fliegl na Agritechnice stříbrnou medaili DLG.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down