Úspěšná rodinná farma s traktory Fendt

V kopcovité krajině Trutnovska v Podkrkonoší hospodaří rodinná Farma Basařovi s.r.o. Trojice bratrů spolu s rodiči se stará o celkem 250 kusů skotu a 520 ha zemědělské půdy. Z toho činí 200 ha půdy orné, na níž se bezorebnou technologií pěstuje ozimá pšenice, ozimá řepka a žito. Farma je držitelem řady ocenění za úspěchy v chovu dojnic. Součástí podniku je bioplynová stanice, jejíž výkon 250 kW je přiměřený výměře obhospodařované půdy a intenzitě živočišné výroby.

320 hektarů luk je sklízeno ve třech až čtyřech sečích převážně na senáž, v malé míře na seno, závěsnou technikou značky Pöttinger. Jako zdroj výkonu slouží traktory Fendt. V roce 2005 byl pořízen první traktor – model 412 Vario s čelním nakladačem Fendt. Ukázal se jako velice spolehlivý pomocník při všech pracích od jara do podzimu. Proto následoval v roce 2008 druhý, větší stroj – Fendt 820 Vario. Ten se osvědčil v agregaci s návěsem Jumbo 7200 D při sklizni senáží a od roku 2009 pravidelně k transportu a aplikaci digestátu na ornou půdu a louky. Přinesl i nové technologie pro zvýšení efektivity práce a pohodlí.
Kvůli dalšímu zvýšení výkonnosti byl v letošním roce pořízen třetí Fendt z nejvýkonnější série – model 936 Vario v nejkomfortnější výbavě Profi Plus. S výkonem motoru 360 koní již může řidič jezdit i s naloženým návěsem Jumbo 7200 D ve velkých kopcích jak potřebuje, pracovat s kejdovačem a zabezpečuje i všechny polní práce. Systém TMS se velmi osvědčil jako účinný prostředek k regulaci výkonu motoru tak, aby bylo při všech činnostech dosaženo minimální spotřeby paliva. Basařovi také oceňují pohodlí v prostorné a odpružené kabině, přehledné ovládání a přínos automatické navigace VarioGuide. Rozhodnutí ke koupi traktoru 936 Vario vidí jako správné a traktor se stal nezbytnou součástí strojového parku farmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *