05.03.2015 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěšné partnerství se zemědělci

ČSOB Leasing, a. s., dceřiná společnost Československé obchodní banky, a. s., patří mezi tradiční poskytovatele leasingových služeb na tuzemském trhu. Zajišťuje finanční služby jak pro soukromou klientelu, tak zejména pro podnikatele a podniky napříč všemi obory. Dlouhá léta se pozornost ČSOB Leasingu, a. s., zaměřuje i na sektor zemědělství, zejména na financování zemědělské techniky.

O nabídce ČSOB Leasingu, a. s., pro zemědělce jsme si povídali s ředitelem pro řízení a rozvoj komodity strojů a těžké dopravní techniky ČSOB Leasingu Janem Kulhánkem.

 

O co usilujete v sektoru zemědělství?

Usilujeme o vytvoření dlouhodobého partnerství se zemědělci, výrobci a dodavateli zemědělské techniky. Vážíme si vlastností zemědělců,  jejich dlouholeté péče o půdu a zejména zodpovědnosti, pokud jde o plnění závazků. Zemědělskému sektoru věříme, protože je stabilní a směřuje k trvalé udržitelnosti rozvoje. Důkazem jsou velmi úspěšné roky, ve kterých naše společnost dosahovala více než 23% tržního podílu na poli nebankovního financování zemědělské techniky.

Jako leader trhu proto i nadále přicházíme s dalšími vylepšeními našich produktů v podobě atraktivního konceptu nabídky pro zemědělce: program AGRO 2015, který navazuje na úspěšnou podzimní nabídku zemědělským podnikům v oblasti nových investic s velmi výhodnou fixní úrokovou sazbou a komplexním All Risk pojištěním, samozřejmě bez jakýchkoliv dalších poplatků spojených s realizací leasingové smlouvy. Naším cílem je spokojený klient, který dlouhodobě využívá služby skupiny ČSOB, soustředí se na své podnikání a mnohé ze svých starostí přenechává nám. Věříme, že to je správná cesta k dalšímu zvýšení našeho tržního podílu v zemědělství.

 

Můžete popsat program AGRO 2015?

ČSOB Leasing připravil ve spolupráci se svou mateřskou bankou ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou program AGRO 2015. Jedná se o komplexní finanční služby, včetně poradenství, napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky zahrnující více než 35 značek zemědělské techniky s výhodnou úrokovou sazbou dosaženou díky finanční dotaci dovozce, či výrobce příslušné značky, komplexním poradenstvím v oblasti dotační politiky, pojišťovacími produkty s mnoha benefity pro zemědělce a v neposlední řadě ucelený program ČSOB jak v depozitní, tak i úvěrové a leasingové oblasti. Klíčové je pro nás nabídnout přidanou hodnotu pro zákazníky a zemědělský sektor jako takový. Šíře naší nabídky je taková, že není nutné, aby český zemědělec využíval služeb někoho jiného.

Klient samozřejmě může využít výhodných nabídek i v kombinaci s Programem rozvoje venkova a zejména s připravovaným dotačním programem Zemědělec od PGRLF, a to podle své konkrétní potřeby ve vazbě na značku vybraného stroje, se zajímavou fixní úrokovou sazbou a velmi výhodnou sazbou strojního pojištění.

 

V zemědělství je řada specifik. Umíte s nimi pracovat?

Abychom byli v tomto sektoru úspěšní, je důležité rozumět potřebám našich klientů. Proto máme síť obchodníků, kteří potřebám v oblasti zemědělství rozumí. Tito obchodníci jezdí společně s bankéři ČSOB za klienty do jejich podniků a provozoven, kde navrhují řešení finančních a pojistných potřeb přímo na místě. Zemědělcům tak předkládáme komplexní a zvýhodněnou nabídku, která zabezpečuje nejen finanční služby v oblasti leasingu a pojištění zemědělských strojů a rizik, ale i v oblasti úvěrové a depozitní.

 

Co zajímavého máte připraveno na rok 2015?

Již od počátku roku jsme pro zemědělce připravili řadu zvýhodněných finančních produktů. Díky zkušeným odborníkům máme v rámci skupiny ČSOB dostatečné znalosti a zkušenosti pro optimální řešení finančních potřeb zemědělců a zemědělských podniků.

 

Který produkt je nejvhodnější pro nákup strojů?

Vzhledem ke specializaci a reálné atraktivitě naší nabídky v rámci programu AGRO 2015 doporučujeme financovat nákup strojů produkty leasing nebo zákaznický úvěr od ČSOB Leasing. Na investice do ostatních technologií včetně provozního financování doporučujeme využít komfortní bankovní produkty ČSOB. Samozřejmě vše záleží na potřebě zákazníka. Individuální nabídce konkrétního produktu musí vždy předcházet dokonalé pochopení, čeho chce zákazník dosáhnout. Naši specializovaní obchodníci či kolegové jsou v přímém kontaktu s dealery či importéry jednotlivých značek zemědělských strojů a umí dojednat zajímavá zvýhodnění.

 

Jaké máte ambice na rok 2015?

Dlouhodobě dokazujeme, že umíme financovat kolovou zemědělskou a závěsnou techniku. V meziročním srovnání činí dosahovaný nárůst financování zemědělské techniky ze strany ČSOB Leasingu 20 %.

Věříme, že i v roce 2015 potvrdíme vedoucí postavení finančního partnera zemědělské klientely a budeme její první volbou.*

 

 

Ing. Petr Kopeček

ČSOB 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down