21.02.2022 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěšné rodinné hospodaření

V obci Katov v okrese Brno-venkov vede své hospodářství Miroslav Trčka. Spolu se svou rodinou a jedním pomocníkem zvládne práci na 105 hektarech zemědělské půdy. V osevních postupech na orné půdě se střídají tržní plodiny jako je ozimá řepka, ozimá pšenice, ozimý ječmen, ozimé tritikale a jarní ječmen s vojtěškou a travami. Sklizená píce slouží jako objemné krmivo pro stádo 80 až 100 kusů býků ve volném ustájení.

A ještě další produkt rostlinné výroby nachází uplatnění ve výrobě živočišné – sláma. Veškerá sláma slouží jako podestýlka. K jejímu sběru z řádků se využívá návěs Pöttinger Jumbo 6000 D. Z nosníku nožů jsou pro sklizeň suché slámy nože demontovány. Návěs Jumbo 6000 D si pan Trčka pořídil na jaře 2012, společně se stranovým dvourotorovým shrnovačem Eurotop 651 A. Byly to vůbec první stroje od firmy Pöttinger na farmě. Odvádějí kvalitní práci a jsou velmi spolehlivé. „Pro shrnovač postačuje malý traktor a díky řízené nápravě a čelnímu kopírovacímu kolečku velmi dobře funguje i kopírování terénu,“ řekl Miroslav Trčka.

Další fáze modernizace techniky pro sklizeň pícnin v podniku pak proběhla na jaře 2017. Cílem bylo zvýšení efektivity při sklizni vojtěšky a porostů trav, setých v podobě travních směsí. Na základě spokojenosti s fungováním techniky firmy Pöttinger bylo rozhodnuto opět oslovit tohoto výrobce. Na řadu přišlo nejdříve obracení píce, které bylo svěřeno nově pořízenému velkému modelu nesených obracečů Hit 8.81 s osmi rotory.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down