Úspěšnější než minule

Těmito slovy nás na stánku společnosti Moreau Agri přivítal sám generální ředitel Ing. Květoslav Třetina. Na mysli měl návštěvnost a zájem účastníků o stroje a technologie vystavované na veletrhu Techagro a především o stroje, které nabízí Moreau Agri.

„Zájem o stroje vystavené na naší expozici příjemně překvapil a potěšil všechny pracovníky včetně mě,“ zdůraznil hned v úvodu ředitel a dodal, že veletrh byl výjimečný také podpisem několika kontraktů přímo na výstavním stánku. Ze širokého sortimentu hrály prim traktory a to jak značky Landini, tak McCormick, těsně sledované značkou Manitou.
Spokojenost jak s expozicí tak s celým veletrhem vyjádřili podle Ing. Třetiny také zástupci výrobců strojů, které Moreau Agri, s. r. o., dodává, neboť se zástupci všech značek na veletrh přijeli podívat.
Protože je sortiment prodávaných strojů firmy Moreau Agri velmi široký, zaměřili jsme se především na novinky. U Landini to je řada Starland, která má výkon motorů od 210 po 270 koní. Motory jsou šestiválcové vybavené turbodmychadlem a mezichladičem stlačeného vzduchu. Převodovka plně řazená pod zatížením disponuje 18/9 rychlostními stupni. Traktory Landini Starland se vyrábí v bývalém výrobním závodu New Holland. Dále je to nová řada Vision a v sadech a vinohradech se uplatní řada Alpine.
I u traktorů McCormick byla novinkou největší řada, a to konkrétně ZTX s výkonem 230, 260 a 280 koní. Ta používá osvědčených motorů Cummins s objemem 8,3 litru a vysokotlakým vstřikováním. Převodovka je opět plně řazena pod zatížením a má také 18/9 rychlostí.
Manitou se pochlubilo hned třemi novinkami. Typy 845 (120 k), 741 (120 k) střídají dosud vyráběné modely 835 a 730. Pro zákazníky vyžadující hydrostatický pohon dováží firma také některé takto vybavené modely. Zcela novým konstrukčním řešením se vyznačuje Manitou Twisco. Jedná se o tříkolový stroj s teleskopickým ramenem, přední náprava má standardně dvě kola, zadní jediné je umístěno ve středu stroje a slouží k řízení. Poháněna jsou všechna kola a stroj je schopen se otočit kolem os jednoho z předních kol. S nosností 1,5 t a dosahem 4 m je určen do stájí a stísněných prostor, kde bude konkurovat smykem řízeným strojům.
I značka Grégoire Besson přináší hned několik novinek. Jednou z nich je stroj označený Discopak. Ten je variabilně složený s talířových a radličkové sekce, případně i sekce šikmých kotoučů a doplněn o pěch nebo prutové válce. Pro přípravu půdy slouží nový kompaktor se změněnou charakteristikou. V nabídce je také talířový podmítač v ekonomické variantě.
Značka Storti se na Techagru pochlubila samojízdným vertikálním míchacím vozem ve dvoušnekovém provedení, které je vhodné do stájí s omezeným průjezdným profilem a přitom nezaostává objemem. To jsou novinky současnosti v podání generálního ředitele společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *