18.11.2015 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěšný mezinárodní veletrh

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Agritechnica je považován za přelomovou událost. Také letošní ročník potvrdil svou vedoucí pozici ve světě veletrhů a výstav v oblasti zemědělské techniky a zemědělství.

Ve 22 prostorných halách výstaviště v německém Hannoveru prezentovalo své produkty celkem 2907 vystavovatelů. Expozice v průběhu šesti dnů navštívilo dohromady stěží představitelných 450 tisíc návštěvníků, z toho zhruba 100 000 z jiných zemí.  Ohlas na stáncích byl pozitivnější, než se původně očekávalo. Zájem o investování v následujícím období projevili mnozí návštěvníci.

Důležitou předností veletrhu Agritechnica je skutečnost, že lze nalézt ucelenou nabídku z různých oborů zemědělské i lesní techniky na jednom místě. Díky tomu je tento veletrh zajímavý pro každého, ať pro svůj podnik hledá nový samojízdný stroj, vhodnou závěsnou techniku, provedení pneumatiky nebo systém precizního zemědělství. Zároveň je veletrh známý svou mírou inovací, tedy širokou prezentací novinek. Díky tomu mají návštěvníci možnost získat přehled o tom, jaké novinky jednotliví vystavovatelé připravili pro následující sezónu. Na některých stáncích byly k vidění také prototypy strojů, které prochází ještě vývojem nebo testováním.

V oblasti traktorů byl patrný nárůst počtu strojů, jejichž motory splňují limity emisní normy stupeň IV. Systémy pro snížení obsahu škodlivých látek ve spalinách jsou rozdílné. Dále vývoj pokračuje směrem ke snižování zdvihového objemu a zvyšování výkonu zvláště v nižší a střední výkonové třídě a k dalšímu růstu výkonu motoru v nejvyšší výkonové třídě.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 1/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down