No ACF gallery field data found
02.01.2023 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Už třicet let na českém trhu

Na konci minulého roku slavila společnost U + M Servis Třeboň v jeden den hned dvě významná výročí. Jednak 25. narozeniny a jednak třicet let techniky Grimme na českém trhu. Během dne se nejen slavilo či vzpomínalo, ale všichni gratulanti si také mohli v sídle třeboňské společnosti prohlédnout moderní zemědělskou techniku z jejího portfolia. Nechyběly ani stroje Grimme včetně nejnovějšího sklízeče brambor EVO 280.

Produktový manažer třeboňské společnosti Ing. Daniel Trefil, jenž má techniku Grimme už třicet let „pod palcem“, poděkoval hned na začátku všem českým zemědělcům, kteří se před drahnou dobou nebáli, věřili značce Grimme i společnosti U + M Servis a vsadili v té době na neznámou techniku. A s odstupem času je třeba zdůraznit, že neprohloupili. Během třiceti let našlo uplatnění na českém trhu téměř 700 strojů Grimme.

Německá rodinná firma Grimme patří mezi přední světové výrobce techniky pro pěstování, sklizeň a skladování okopanin i kořenové zeleniny. V současnosti vyrábí téměř sto základních typů strojů, které vyváží do více než 120 zemí. Pro pěstitele brambor je k dispozici široký výběr strojů a zařízení, od nejjednodušších až po vysoce technicky sofistikované. Ať už separátory či hrobkovače, sázeče, nebo frézy ke kultivaci. Následují tažené jednořádkové až čtyřřádkové sklízeče, k tomu drtiče natě pro dva, čtyři nebo šest řádků, dále dvouřádkové, třířádkové a čtyřřádkové vyorávače. A velký výběr je i mezi samojízdnými modely. V roce 2019 oslavila firma Grimme 50 let, kdy opustil brány výrobního závodu první samojízdný sklízeč brambor a od té doby našlo uplatnění více než 2000 těchto strojů. V poslední době došlo také k poměrně značnému rozvoji skladovací techniky, Grimme vyrábí různé příjmové vany, dopravní pásy, přebírací stoly, třídicí zařízení, plniče palet, ale i polní překládací stanoviště.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 1.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down