Uzvedne o dvě stě kilogramů navíc

Teleskopické manipulátory Merlo jsou nabízeny v široké paletě modelových provedení. Nejmenší modelová řada má označení Compact a její v praxi nejoblíbenější variantu představovalo dosud Merlo P 25.6. To má od letoška svého nástupce s označením P 27.6 TOP.

Z modelového označení je na první pohled zřejmé, že nový manipulátor má o 200 kg zvýšenou nosnost a to z 2,5 na 2,7 tuny. Výškový dosah se též nepatrně zvýši,l a to z 5,9 na 6,1 m. Upravené jsou pohonné jednotky Kubota, a to nikoliv z pohledu poskytovaného výkonu, ale s ohledem na splnění přísnějšího emisního limitu. Motory  mohou být dodány ve dvou výkonových provedeních, disponujících 55, nebo 75 koňskými silami. Kapalinou chlazené čtyřválce plní emisní limit Tier 4i, a to bez filtru částic, nebo systému SCR, což v provozu jistě potěší jejich uživatele.

Hydraulický systém pro ovládání teleskopického ramene používá hydrogenerátor s průtokem 84 l/min, který je stejný jako u předchozího modelu P 25.6. V hydraulickém systému je však nově vřazen LS ventil, který reguluje dodávku oleje do hydraulických válců teleskopu podle jeho aktuální potřeby.

Pohonné ústrojí je nezměněno, používá hydrostatický koncept se dvěma rychlostními rozsahy (25 km/h a 40 km/h). Inching pedál je pro Merlo samozřejmostí. Kola obou náprav jsou říditelná ve třech režimech, na přání je možná uzávěrka předního diferenciálu, standardem je hydraulická parkovací brzda. Provozní brzdy jsou suché, kotoučové, s kapalinovým ovládáním a umístěné na kolech obou náprav.

Kabina nových manipulátorů je (stejně jako u jejich předchůdců) dostatečně prostorná, nová je digitální přístrojová deska a též elektronický josytick, který nahradil původně použitý joystick elektromechanický.

S novým Merlem P 27.6 může výrobce navázat na úspěchy v prodejích z předchozí řady. Velké množství provedených inovací zlepšuje užitnou hodnotu nových manipulátorů, jejichž předchůdci byli oblíbení i u našich zemědělců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *