V Bečvárech vše v pohodě

ZAS Bečváry a stroje Kverneland to jde k sobě již řadu let. A nejinak tomu bylo i v roce letošním. Nejinak a přece jinak. Zatímco původních pět ročníků Dne Kvernelandu bylo pořádáno v jednom dni, letos bylo předvádění rozděleno do dvou dnů. Proč?

Jak nám řekl ředitel firmy Kverneland Czech Jiří Zikmund: „ Jelikož se naše předvádění těší velkému zájmu návštěvníků, kterých jsme mohli v minulých letech uvítat i přes dva tisíce, není pochopitelně možné se všem dostatečně věnovat. Proto jsme letos akci koncipovali jako dvoudenní s tím , že první den byl vyhrazen našim současným zákazníkům, kterým jsme se tak mohli mnohem více věnovat, zatímco druhý den byl určen pro zákazníky potenciální a ostatní veřejnost, která se zajímá o naši techniku. Toto rozdělení se nám osvědčilo a i v příštích letech hodláme naše akce takto připravovat“
K vlastnímu programu se můžeme vyjádřit slovy fotbalových trenérů, kteří říkají: „Neměň vítěznou sestavu“. Tohoto hesla se podrželi i organizátoři akce, která měla obvyklý průběh. Nejprve představení strojů před tribunou a pak praktické ukázky. Nechyběl samozřejmě doprovodný program (vystoupení mažoretek, losování tomboly) a nezbytné občerstvení. Krátký projev přednesl norský velvyslanec Lasse Seim a mezi hosty byl i vedoucí vývojového centra pluhů pan Stein Kverneland. Vlastní akce proběhla bez komplikací a za velmi dobrého počasí. Několik dní předtím totiž pršelo, zatímco v den předvádění bylo slunečno. Podmínky na zpracování půdy tak byly optimální. Takže vládla spokojenost jak na straně pořadatelů, tak návštěvníků.
Ze sortimentu takřka padesáti strojů jsme namátkově vybrali některé, jenž byly aktivně předváděny, a o nichž se domníváme, že by mohly čtenáře zajímat. Ze strojů o nichž se nezmiňujeme ve fotoreportáži můžeme jmenovat například vyorávač brambor Kverneland 2600, diskové žací stroje Taarup, rozmetadla minerálních hnojiv Vicon, rozdružovač balíků KD 832, kombinovaný kypřič CLC, kompaktor CLB, přesný secí stroj na cukrovku Monopill S, secí stroj na zeleninu Mini ES, nesený postřikovač RAU Spridomat, tažený RAU Spridotrain a další stroje jejichž představení by si vyžádalo zvláštní přílohu.

Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *