V Boskovicích prvně otevřeli dveře

Společnost Bohatec, s. r. o., autorizovaný prodejce zemědělské, komunální a zahradní techniky mnoha významných značek, uspořádala koncem března ve Vážanech u Boskovic den otevřených dveří. Návštěvníci si v místě sídla společnosti mohli prohlédnout zejména traktory českého výrobce Zetor. Přestože firma na našem trhu působí už dvanáct let, takováto akce se zde letos konala úplně poprvé a zaznamenala velký zájem.

Počátek působení společnosti Bohatec spadá do roku 1994. Tehdy začal Jaroslav Bohatec, dnes majitel firmy Bohatec, s. r. o., podnikat jako fyzická osoba v oblasti prodeje traktorů českého výrobce Zetor, náhradních dílů a zajišťování servisních prací. Firma od počátku své existence sídlila v prostorách bývalého zemědělského statku pocházejícího z šestnáctého století. Jeho hospodářské stavby se postupem času zrekonstruovaly a přeměnily na sklady a servisní dílnu, upravila se přístupová komunikace, a celkově se vylepšilo zázemí společnosti. Firma tak mohla současně rozšiřovat sortiment nabízených produktů i počet zaměstnanců. Letos v březnu se dokončila stavba nové haly. Ve své dnešní podobě funguje společnost od roku 2004.

Vyžínače do celé republiky
V současnosti zahrnuje sortiment společnosti zemědělskou, komunální, manipulační, dopravní a zahradní techniku významných českých i zahraničních producentů. Firma působí převážně v rámci osmi okresů ve východočeském, jihomoravském a středomoravském kraji. Některá speciální zařízení však distribuuje celorepublikově. K těm se nyní přiřazuje nová kategorie strojů pro komunální využití v agregaci s traktory Zetor. Ramenové příkopové vyžínače francouzské firmy Noremat jsou toho příkladem. Jeden z nich si účastníci dne otevřeného dveří ve Vážanech mohli prohlédnout pěkně z blízka. Jak nás informoval majitel firmy Jaroslav Bohatec, v oblasti komunálních strojů jde o novinku. „V průběhu května budeme ramenový příkopový vyžínač firmy Noremat předvádět také prakticky“, dodal. Společnost Bohatec, s. r. o. v současnosti jedná o zastoupení této francouzské firmy v celorepublikovém měřítku. K vidění byl ve Vážanech také kompletní sortiment traktorů Zetor. Zejména těm totiž byla celá akce věnována. Vzhledem k nastupujícímu jaru si na své ale přišla i zahradní technika firmy Brill.

Především Zetory
Vzhledem k tomu, že je prodej traktorů Zetor nosným programem společnosti, na celkovém obratu firmy se podílejí až z 80 %. Za dobu své existence jich firma prodala přes 350, přičemž jenom vloni jich bylo 49. „Nejprodávanější jsou Zetory, potom stroje na sklizeň pícnin, zpracování půdy a nakládače“, sděluje nám majitel. Po zemědělské technice jde pak nejlíp na odbyt technika komunální. Od počátku svého působení firma přitom prodala zhruba 700 strojů. „To jsou čísla, která nás zavazují ke kvalitní servisní činnosti“, dodává. Prodej strojů, náhradních dílů, zajišťování servisních prací a poskytování finančního servisu patří k hlavní pracovní náplní firmy. Od dubna je otevřena nová pneuservisní dílna s cílem rozšířit služby klientům.
Doplňkovou činností je prodej pneumatik pro osobní a nákladní automobily, a prodej olejů české i zahraniční výroby, s důrazem na značku Shell.

Důraz na kvalitní servis
„Záruka mobility je filozofií činnosti naší firmy, a proto od počátku klademe důraz na zabezpečení kvalitního záručního i pozáručního servisu“, tvrdí Jaroslav Bohatec. O ten se starají čtyři servisní technici. „Máme dvě servisní vozidla, která jsou neustále v provozu. Osmdesát procent oprav se provádí přímo u zákazníků“. Součástí činnosti firmy jsou i předsezónní a posezónní opravy strojů. Rychlou operativnost zabezpečuje sklad náhradních dílů. Rychlá dovážková služba se využívá také na zahraniční výrobky.

Rok plný demonstrací
Březnový den otevřených dveří byl podle slov Jaroslava Bohatce teprve počáteční akcí tohoto roku. Příznivci nejen zemědělské techniky se už mohou těšit na spoustu dalších. „Máme v plánu jezdit po Moravě a ve spolupráci s některými podniky uspořádat společné předváděcí akce. Na programu je celá řada regionálních předváděček, které se uspořádají vždy na konkrétní téma, například sklizeň pícnin, zpracování půdy, setí, nebo orbu. Cílem těchto demonstračních akcí bude předvést zemědělcům, jak stroje doopravdy fungují v terénu“, vysvětluje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *