V Chodově byl otevřen moderní výrobní závod

Společnost SKF patří k předním světovým výrobcům ložisek, těsnění, komponent pro mechatroniku a mazacích systémů. Dále také poskytuje rozsáhlé služby v oblasti strojírenství a údržby. Působí ve 130 zemích celého světa, mezi něž patří i Česká republika.

Přítomnost firmy SKF v ČR je spojena s osobností T. G. Masaryka.  Firma je v naší zemi aktivní až do současnosti. SKF Group převzala v roce 2010 firmu Lincoln Industrial včetně továrny ve městě Chodov u Karlových Varů a zahájila její modernizaci. O tři roky později byly zahájeny práce na rozšíření závodu o další výrobní a skladové kapacity. Nyní proběhlo slavnostní otevření nového výrobního závodu přímo v továrně v Chodově za účasti vedení společnosti SKF, starosty města Chodov a dalších významných osobností.

Nový závod bude sloužit k výrobě mazacích systémů.  Při jeho výrobě byly dodržovány standardy SKF ohledně úspory energií a zmírnění dopadů na životní prostředí; továrna získala certifikaci LEED s platinovým oceněním. Z původní plochy 7590 m2 byla rozšířena o dalších 8042 m2. Největší mírou se na tom podílí nové výrobní prostory, poté nový sklad dílů a oblast pro vstupní kontrolu zboží. Firma SKF představuje významného a spolehlivého partnera pro město Chodov a zaměstnavatele pro tento region.* 

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *