14.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V kabině nemusí sedět inženýr

V druhé polovině minulého roku uspořádala společnost KVERNELAND GROUP evropské demo tour nového samojízdného postřikovače Kverneland iXdrive S6. Na začátku září měl zastávku také na polním letišti v Kameni, kde si ho mohli o týden později prohlédnout návštěvníci Dne Zemědělce. Tento spolehlivý stroj, pro nějž jsou příznačné vysoká produktivita, velký výkon a efektivita, zaručuje přesnou a cílenou aplikaci (první informace o novém postřikovači jsme přinesli v loňském Zemědělci č. 38).

„Historie postřikovačů Kverneland je dlouhá už více než padesát let, neboť převzetím firem Rau a Vicon převzala norská společnost i historii jejich strojů,“ říká Ing. Pavel Dvořák, produktový specialista firmy KVERNELAND GROUP pro techniku na ochranu a výživu rostlin. „A některé prvky a principy původních postřikovačů Rau a Vicon se zachovaly dodnes. V těchto firmách už tehdy pracovali vizionáři, kteří vymysleli řadu jednoduchých a praktických principů, k nimž se dnes přidaly moderní technologie včetně elektroniky. Takže i nový velký postřikovač je osazen pouze několika ventily, dvěma filtry, krátkými hadicemi a minimem spojů. Všechny dopravní cesty postřikové jíchy jsou krátké, takže v nich zůstává minimum zbytkové kapaliny. Malý počet hadic a spojů zároveň zaručuje minimální výskyt poruch. Postřikovač je uživatelsky přívětivý, vše je uspořádané ergonomicky, zřetelně a jednoduše.“

Nový postřikovač Kverneland iXdrive S6 dostal do vínku půltucet charakteristických znaků, které naplňují agronomické požadavky uživatelů. Jsou jimi Snadné použití, Přesná aplikace, stabilita, inteligentní elektronika, management kapaliny a konektivita.

Více se o nich dozvíte v Zemědělci č. 2.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down