V nejlepší výbavě

Nejvýkonnější Fastrac z nové série, model 3220 byl na Zemi živitelce agregován se senážním vozem Krone 4Xl v to v expozici firmy TOKO Agro.

Nejvýkonnější Fastrac z nové série, model 3220 byl na Zemi živitelce agregován se senážním vozem Krone 4Xl v to v expozici firmy TOKO Agro. Traktor byl v provedení Plus, které zahrnuje zejména komfortnější výbavu kabiny. Nový Fastrac si zachovává stále svoji koncepci systémového nosiče, se všemi svými výhodami. Vzduchové odpružení i kotoučové brzy zůstaly zachovány, pouze na nich přibyl jeden třmen navíc. Z dalších změn traktoru můžeme uvést dvouvýkonový motor Cummins, (navýšení výkonu je realizováno při zvýšení pojezdové rychlosti nad 15 km/h a dosahuje až 220 koní), či nový systém reverzace pojezdu, nebo možnost automatického řazení tří stupňů pod zatížením a to podle otáček motoru. Pozitivem jsou rovněž snížené otáčky motoru pro dopravní práce, maximální rychlost je dosažena již při 2100 n/min. A poslední významnou změnou jsou elektronicky ovládané vnější okruhy, které nahradily původní rozvaděče. V základu jsou tři vnější okruhy přičemž dva jsou vybaveny regulací průtoku a jeden časovou funkcí.
Dalším exponátem byl teleskopický manipulátor JCB 530-70 se zdvihem 7 metrů a nosností 3 tuny, který je v nabídce již delší dobu. Zajímavý byl tažný hák pro agregaci s přívěsem a to včetně kompletní výbavy vnějšími okruhy hydrauliky a vzduchovými brzdami. Také tento stroj byl v nejlepší výbavě, s označením Special Super, se 40 km pojezdovou rychlostí, 120 koňovým motorem a systém Smooth Drive, umožňujícím vyrovnávání (odpružení) ramene při jízdě po nerovnostech. Sortiment vystavené techniky doplnilo odstředivé rozmetadlo průmyslových hnojiv Rauch Axera H EMC 1100 s hydraulicky poháněnými rozmetacími kotouči a integrovanou váhou.
A nechyběly také plecí brány Einböck se zařízením s možností přísevu meziplodin na zelené hnojení.

Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *