03.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V rodišti velbloudí karavany

Velbloudi jsou kromě své nenáročnosti známí tím, že jsou silní a hodně vydrží. Proto si je vybral do svého loga výrobce Wielton. Dopravní technika bude svému majiteli přinášet užitek jenom za předpokladu, že bude pracovat spolehlivě i v těžkých podmínkách a pyšnit se dlouhou životností.

Takové měli cíle majitelé firmy již při jejím založení v roce 1997. Za 25 let se Wielton vyvinul v druhého největšího evropského výrobce dopravní techniky. Disponuje rozsáhlým výrobním zázemím, využívá kvalitní materiály a zakládá si na velké hloubce výroby. O tom všem se mohla redakce přesvědčit při návštěvě výrobního závodu v polské obci Wieluň.

Firma Wielton je v okolí svého sídla oblíbený velký zaměstnavatel. Ve Wieluni jí patří padesát hektarů plochy, kde se nacházejí nejen výrobní haly či správní budova, ale také rozsáhlé venkovní prostory pro skladování komponent do výroby a hotových strojů. Roční kapacita produkce silničních návěsů dosahuje 18 000 strojů za rok a v programu techniky pro zemědělství pak 2500 kusů. Na domácím trhu má Wielton tradičně silnou pozici, směřuje tam šedesát procent produkce, čtyřicet procent pak na export. Za den se vyrobí až devadesát kusů dopravní techniky jak pro kamionovou, tak i zemědělskou dopravu. 

Dopravní technika pro zemědělství se vyrábí na stejné lince jako kamionové návěsy. Využívá se přitom rozsáhlého výrobního zázemí firmy Wielton, kde jsou samozřejmostí přípravky pro manipulaci s rámy o délce až třinácti metrů, tomu odpovídající ohraňovací stroje, robotické svařování či nemodernější technologie nanášení barvy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down