V Rokycanech podají pomocnou ruku

V současnosti už řada zemědělců nevyužívá louky a pastviny pouze jako zdroj dotací, ale mnozí z nich již přistupují k jejich nezbytné regeneraci. Uvědomují si, že správně ošetřené trvalé travní porosty mají výrazný vliv na vyšší produkci objemných krmiv. Pomocnou ruku jim nabízí i rokycanská společnost SMS Zemědělské stroje, která na brněnském veletrhu vystavovala dva zajímavé k exponáty k údržbě a obnově těchto porostů. Jde o luční vály Golem 300 a vály Teran N 300 s přísevem.

Luční vály Golem 300 v pracovním záběru 2,7 m jsou  určené především k provzdušňování luk a pastvin. Golem dokáže nejen provzdušnit povrch luk a pastvin, čímž podporuje odnožování, ale také urovnat povrch a zamáčknout případné kameny, které by ohrožovaly techniku při následné sklizní pícnin. Narušením a provzdušněním travního drnu se výrazně zlepšuje i retence vody v půdě, což má opět pozitivní vliv na vyšší výnosy travní hmoty. Tyto stroje již pracují nejen u nás, ale také na Novém Zélandu či v Estonsku.

Víceúčelové nářadí Teran N 300 k obnově luk a pastvin je už mezi farmáři velice rozšířené. Zemědělci u něj oceňují jednoduchost, provozní spolehlivost a nenáročnost na obsluhu i údržbu. Velmi dobré dílenské zpracování celého stroje s využitím nejkvalitnějších materiálů na exponovaných místech, zejména na hřídelích, je zárukou spolehlivosti a dlouhé životnosti. Uživatelé ocení i jednoduchou obsluhu. Válce Teran o hmotnosti 1745 kg jsou vpředu osazeny mechanicky ovládaným pružným smykem k urovnání povrchu, za nímž následuje zavlačovač, který vytahá stařinu, popřípadě mech. Za zavlačovačem ústí výsevní trubice od secího stroje s násypkou o objemu 120 až 300 litrů. Posledním pracovní ústrojím je cambridge válec složený z kotoučových segmentů, které se vyrábějí z kvalitní pevné litiny, stejně jako domečky ložisek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *