V Rožmitále inovují

Nejen ve vyráběné technice, ale také změnou loga na Rozmital, jména, podle nějž znají výrobky strojíren zemědělci v celé Evropě – o těchto a v brzké době nastupujících novinkách nás informovali zástupci společnosti Strojíren Rožmitál, která patří akciové společnosti Ravak, a. s.

Strojírny Rožmitál produkují zemědělskou techniku již od roku 1946. Postupem času se podnik zaměřil na produkci obracečů a shrnovačů píce, v níž pokračuje i přes ztrátu monopolního postavení na našem trhu dodnes a své výrobky dodává na český trh i do zahraničí.

Nové logo pro všechny
Jak nám sdělil Ing. Pavel Záhořík, obchodní ředitel společnosti, došlo především z důvodu zahraničních partnerů a zákazníků ke změně, resp. vzniku obchodního loga Rozmital, neboť se jedná o pojem, podle nějž znají výrobky strojíren všichni jejich uživatelé a právě místo vzniku strojů se ani při několika minulých změnách majitele a hlavně jména továrny nemění.
V současné době, kdy již mají strojírny dobré zázemí a jistotu existence se podnik zaměřuje na výrobu, inovace a rozvoj obracečů a shrnovačů píce. Mimo to strojírny dodávají některé součásti dnes mateřské společnosti a také kooperují se zahraničními výrobci zemědělské techniky.

Inovace u obracečů i shrnovačů
To, že se vývoj po zavedení nové řady strojů, která je charakteristická především pohonem průběžným hřídelem, nezastavil, nám potvrdil i vedoucí obchodního oddělení Ivan Hejra a představil hned dvě novinky. Jednou z nich je hydraulické nastavování bočního rozhozu u obraceče OZ 676 H. Stroj o záběru 6,7 metrů a šesti rotorech bylo i dosud možné manuálně pootočením a zaaretováním kopírovacích kol přestavit tak, aby odhazoval hmotu od okraje pozemku. V provedení H je to však možné provést přímo z kabiny traktoru hydraulicky. Postupem času se zařízení bude instalovat i na ostatní obraceče.
Druhá inovace se týká shrnovačů. Všechny typy až do nedávné doby disponovaly deseti rameny. Nyní je typ SB 441 osazen zbrusu novým rotorem s třinácti shrnovacími rameny. To umožňuje při stejné pojezdové rychlosti snížit jeho otáčky, díky čemu docílíme kvalitnější práci s menším odrolem. Po ověření ve zkouškách by se tento rotor měl objevit i na ostatních typech shrnovačů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *