V sortimentu bylo devět novinek

Na výkonnější techniku pro větší farmy vsadila tentokrát v rámci letošního ročníku veletrhu Techagro ve své rozšířené expozici společnost Pekass. A na výčet prezentovaných novinek málem nestačily prsty na rukou.

Jelikož firma Pekass patří mezi úspěšné prodejce techniky John Deere, nemohly její zástupci chybět. Představil se cenou Grand Prix čerstvě oceněný traktor nové řady JD 7020 a zástupce již v minulosti úspěšné řady 6020, ten navíc s čelním nakladačem Quicke 1060, který se v České republice představil poprvé.
Další oceněnou novinkou byl radličkový secí stroj Farmet Excelent, který se prezentoval ve své šestimetrové verzi (vyrábí se v pracovních záběrech 3 až 9 metrů). Podle zájmu návštěvníků jde určitě o stroj s velkou budoucností, byl o něj velký zájem a první kusy našly svoje odběratele ještě před započetím veletrhu.
Čtvrtou novinkou byl rozprostírač senáže Reck Jumbo. Jde o větší, širší a robustnější model doposud známých válců, který na českém trhu zatím chyběl. Je vhodný především pro velké farmy, které při sklizni senáží využívají výkonné senážní vozy, které zavážejí senážní žlaby velkým množstvím hmoty. Tu prozatím ve velké míře užívaná technika, nejčastěji nakladače nebo manipulátory, nestačí rozprostřít a při udusávání senáže dostatečně vytěsnit vzduch. Válec Reck hmotu rozebere a rozprostře bez problémů do rovnoměrné vrstvy.
Techniku dánské výroby zastupují tradičně v nabídce firmy Pekass produkty značek Bogballe a Kongskilde. Rozmetadla Bogballe přicházejí s novou řadou s označením M-Line. Jsou standardně vybavena rozmetacím systémem Trend, s jehož pomocí mohou rozmetat jak plošně, tak ohraničeně pouze pomocí změny otáčení kotoučů. Pokud jsou rozmetadla vybavena váhovou buňkou zajišťující dokonalou přesnost aplikační dávky, je v jejich standardu ovládací systém Calibrator Uniq. Obsah zásobníku lze pomocí nástavcového systému flexibilně měnit.
Živo bylo také okolo mechanického secího stroje Kongskilde Classic s třímetrovým pracovním záběrem určeným především pro menší farmy.
S novinkou přichází také výrobce traktorových sedaček, firma Grammer. Typ Maximo Evolution si odbyl na veletrhu svoji premiéru v České republice a zvláště pro obsluhu, která v traktoru tráví více času, bude díky své konstrukci a vybavení zárukou pohodlné jízdy bez zdravotních následků.
Polní drtič Berti je českým zemědělcům znám, nikoli však jeho největší verze, stroj s pracovním záběrem šest metrů. Je vhodný především pro drcení rostlinných zbytků po sklizni kukuřice nebo slunečnice. Pracuje v agregaci s tažnými prostředky o výkonu 160 až 200 koní.
Zajímavou pomůckou při šetrné aplikaci prostředků pro ochranu rostlin je injektáž pro postřikovače. Toto zařízení je vhodné pro všechny typy postřikovací techniky. Postřikovač má při jeho použití v nádrži pouze vodu a obsluha dávkuje chemické prostředky při pojezdu po pozemku jen podle potřeby z originálního obalu. Uspoří tak čas i postřikové látky a dosáhne cílenějšího ošetření plochy.
Ve vystavené nabídce firmy Pekass nechyběly ani další tradiční značky, především švédské pluhy Överum v polonesené i nesené verzi, žací lišta a shrnovač Pöttinger nebo zástupci italského výrobce traktorů do sadů a vinic Antonio Carraro.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *