09.08.2019 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V souladu s přísnou emisní normou

Společnost Argo Tractors přihlásila do soutěže o titul Traktor roku 2020 model McCormick X7.624 VT-Drive, který se probojoval do finále kategorie Open Field. Jde o model inovované řady McCormick X7.6, která se rozrostla ze dvou modelů na pět a nově je v souladu s emisní normou Stage V. Model McCormick X7.624 VT-Drive je nejsilnějším strojem řady a nabízí maximální výkon 225 koní s navýšením až 240 koní.

Strůjcem výkonu je šestiválcová přeplňovaná pohonná jednotka FPT NEF 67 se zdvihovým objemem 6,728 l. Maximálního točivého momentu je motor schopen dosáhnout v otáčkách 1400 za minutu a jeho hodnota činí 979 Nm. Stroj prochází nejpřísnější emisní normou Stage V bez filtru pevných částic pouze se systémy DOC a HiSCR2. V chlazení motoru je zařazen známý ventilátor Viscotronic, jehož spojka je ovládána elektronikou motoru, což přináší menší hlučnost a větší výkon ve chvíli, kdy je potřeba. Výkon je převáděn pomocí nové čtyřstupňové plynulé převodovky ZF TMT 20, která nabízí bezstupňové řazení v celém rozsahu pojezdových rychlostí 0,05 až 59 km/h. Zajímavostí, jež stojí za zmínku, je též motorová brzda zvyšující brzdný účinek a prodlužující životnost brzd.
Převodovka se vyznačuje robustností, díky níž mohla být zvýšena i nosnost zadního závěsu a vzrůst mohl i výkon na vývodovém hřídeli. Ten se točí ve standardu rychlostí 540 a na přání 540 E a 1000 E. Přední vývodový hřídel má otáčky 1000 ot/min. Maximální kapacita zadního tříbodového závěsu je 9740 kg a vpředu traktor unese 3500 kg. Hydraulický systém je uzavřený loadsensingový a na přání může být osazen čerpadlem s průtokem až 160 l/min. Ve standardu se traktor musí spokojit s čerpadlem o průtoku 123 l/min.
Zatímco robustní rám, ve kterém je uložen motor nebo nezávislé odpružení přední nápravy, není u McCormicka žádnou novinkou, kapota a střecha prošly lehkými inovacemi. Také uvnitř kabiny najdeme novinky například nový elektrický systém nastavení sloupku řízení. Nové jsou i pokročilé funkce palubního počítače a terminálu nebo joystick s možností nastavení vlastní logiky ovládacích prvků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down