V Tišnově již tradičně

Jak se již stalo tradicí, také v letošním roce pořádala firma UNICOM Agro, a. s. na ploše svého areálu v Tišnově výstavní a prodejní dny. Jejich šestý ročník se konal 5. – 8. února a vzhledem k tomu, že firma zastupuje na českém trhu celou řadu značek, zajímalo nás, jaký sortiment pro své zákazníky nachystala.

V průřezu bylo vystaveno to, co asi momentálně tvoří základ obchodní činnosti firmy. Dominovaly secí stroje, rozmetadla a postřikovač AMAZONE, zastoupena byla značka WELGER, ELHO a GRIMME. Samostatnou částí výstavky a určitě důležitým doplněním nabídky byla předvedená komunální technika.
Které stroje tedy mohli návštěvníci vlastně vidět? Nejvíce zastoupené zde byly výrobky značky AMAZONE. Rozmetadla průmyslových hnojiv ZA-X Perfect a ZA-M se zásobníky různého objemu. Novinkou je možnost použití nástavce o objemu 250 litrů i na nejmenší 600 litrový zásobník. Tento nástavec se dá bez problémů použít i na starší typy rozmetadel. Kovové části rozmetadel jsou všechny z nerezových materiálů, moderní je také způsob lakování. Za kvalitu těchto výrobků hovoří fakt, že uživatelé, kteří rozmetadla nakoupili počátkem 90. let dosud necítí potřebu tento strojový park obnovit, pouze vyměnili opotřebené součástky, lopatky, případně kotouče. Hlavní prodejní řadou je typ ZA-M premiS (1000 l, používání kotoučů od 10 do 28 m), noviS (1500 l, do 28 m) a maxiS (1500 l, kotouče až do 36 m, vybavení s ochranným rámem).
I když pneumatické secí stroje AMAZONE Airstar Profi, Progress a Exact stále zůstávají v nabídce, v jejich konstrukci nedošlo k žádným výrazným změnám. Proto byly představeny hlavně secí stroje mechanické. Secím strojem s charakterem neseného stroje pro rok 2002 je výkonný, lehký, jednoduchý a levný typ D9-60 Super. Je dodáván s hydraulickým ovládáním s alternativou diskových nebo kompaktních botek. Převodovka je plynulá v plném rozsahu, vylepšeno bylo také uchycení znamenáků. Momentálně se řeší konstrukce podvozku pro tento stroj.
Přesné secí stroje zastupoval typ ED 451-K pro výsev kukuřice. Jde o sklopný secí stroj, který se pro transport hydraulicky sklápí do přepravní polohy. Vyrábí se v celé řadě provedení se zásobníky na 32 nebo 45 litrů osiva. Dávkovací kotouče jsou z tvrzeného plastu a jsou dodávány jejich různé varianty pro různá osiva. Botky jsou buď jedno nebo dvoudiskové, variantou je i užití vlečných botek.
Postřikovače zastupoval typ AMAZONE UG 3000 Nova. Jde o tažený stroj se zásobníkem na 3000 litrů a rozpětím ramen do 28 metrů. Opět je k dispozici celá řada variant. Od jednoduchých s mechanickým ovládáním po vybavenější s možností sklápění ramen ve svahu, možností použití různých typů trysek, využití pěnového značkovače atd. Na stroji najdeme celou řadu drobných vylepšení reagujících na zkušenosti z praxe. Tažené postřikovače budou dodávány pod označením Nova v charakteristické oranžové barvě. Novinkou je automatické řazení trysek, které pracuje s patřičnou počítačovou výbavou na základě použití informací z karet při družicovém systému.
Baličku ELHO-SILO-MATIC 310, pro balíky o rozměrech 1,2 – 1,5 m, s tříbodovým závěsem je možné dodat s nakládací vidlicí a dálkovým ovládáním. Lze ji dovybavit i pro balení hranatých balíků i dalšími doplňky.
Exponátem, který zastupoval produkty firmy WELGER byl svinovací lis RP-202 SPECIÁL, který lze dodat prakticky ve všech klasických možnostech.

Text Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *