11.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Väderstad Tour je po pandemii konečně zpět

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, má opět to potěšení pozvat více než 2000 farmářů a prodejců z celého světa na Väderstad Tour. Tour se začala formovat v 70. letech minulého století, ale v letech 2020 a 2021 byla kvůli celosvětové pandemii zrušena.

Väderstad Tour 2022 začíná 9. května a potrvá celkem šest týdnů až do 16. června. Letos společnost Väderstad pozvala zemědělce a prodejce z více než 25 zemí, dokonce až z dalekého Chile.

“Předvádění strojů bylo pro nás ve společnosti Väderstad vždy důležité. Není nad to vidět stroje v akci a přesvědčit se, čeho jsou skutečně schopné,” říká Crister Stark, druhá generace rodiny majitelů společnosti Väderstad.

Koncept Tour se postupně vyvíjel od počátku v roce 1962, kdy společnost Väderstad neustále předváděla stroje a ukazovala, co dokážou v reálných podmínkách.

“Vždy jsme navštěvovali farmy a předváděli naše stroje. Pak začali zemědělci jezdit do Väderstadu a návštěvy byly stále organizovanější. Koncem sedmdesátých let k nám začali jezdit farmáři z Velké Británie, a když společnost Ryan Air začala nabízet levné lety, Tour se opravdu rozjela,” říká Crister Stark.

Zemědělci z celé Evropy byli zváni do Väderstadu, aby si prohlédli stroje, navštívili výrobní prostory a prostě se dobře bavili, čímž se budovaly vztahy s ostatními zemědělci a partnerství se společností Väderstad.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 6/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down