30.09.2023 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Valtra modernizuje a rozšiřuje svou továrnu v Suolahti

Nedávné investice do továrny společnosti Valtra ve středním Finsku umožňují přinášet ještě lepší služby zákazníkům díky vyšší efektivitě výroby a lepším pracovním podmínkám pro 1200 zaměstnanců. Nejvýraznější změnou ve finské továrně je nová lakovna o rozloze 2000 m2. Tato impozantní budova se nachází hned vedle hlavní montážní linky. Nová lakovna zajišťuje vysokou kvalitu laku a zvyšuje efektivitu výrobního procesu.

V novém uspořádání jsou podvozky traktorů odváženy z montážní linky do nové lakovny prostřednictvím vozíků s automatizovaným vedením (AGV). Podvozky jsou poté zavěšeny a neseny podvěsnými dopravníky. Tento způsob zavěšení a dodatečný prostor poskytnutý v nové budově umožňuje efektivnější procesy předpřípravy před lakováním a vlastní lakování.

Původní lakovna byla postavena v roce 1969 a byla umístěna v hlavní montážní hale. Zatímco technologie lakování se v průběhu let vyvíjela, stará lakovna nebyla dostatečně velká, aby pojala nejnovější výkonné traktory Valtra série Q a S. Přemístění lakovny urychlilo výrobní proces a zvýšilo kapacitu výroby. Tato změna také výrazně zlepšuje pracovní podmínky zaměstnanců v montážním závodě, protože byl eliminován hluk, teplo a vlhkost ze staré lakovny.

Větší kapacita a efektivita pro výrobu převodovek

Také závod na převodovky v Suolahti společnosti Valtra prochází významnou expanzí a modernizací. Továrna v současné době vyrábí převodovky používané v traktorech série N a T a dodává převodovky s řazením pod zatížením pro jihoamerický trh a převodové komponenty pro další závody AGCO. V budoucnu se budou převodovky AGCO CVT používané v sériích Q a S vyrábět také ve Finsku.

Nová testovací pracoviště určená pro převodovky série Q a S umožní vyšší produkci traktorů s vysokým výkonem, aby uspokojila rostoucí poptávku zákazníků. Mezi další nedávné investice, které zlepšují kvalitu výroby, patří nový automatizovaný výrobní systém Flexible Manufacturing System (FMS) 5, který propojuje sklad materiálu s nejmodernějšími obráběcími centry. Tento nový systém zajišťuje stálou kvalitu a zároveň zvyšuje kapacitu. Tři další FMS obráběcí centra dokončí na začátku roku 2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down