30.01.2023 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VAN-Control slaví plnoletost

NIR senzor VAN-Control byl společností Zunhammer představen již v roce 2005 a letos je mu krásných osmnáct let. Od roku 2021 spolupracuje Zunhammer s firmou Krone na jeho další generaci a výsledek byl k vidění i na letošní výstavě Eurotier, kde byl systém představen ve verzi VAN-Control Dual.

VAN-Control Dual

O co vlastně jde? VAN – Control je zařízení schopné měřit obsah živin v kejdě a používá k tomu technologii blízké červené spektroskopie. To ale není všechno. VAN -Control umí měřit i obsah živin v řezance, což je využíváno na sklízecích řezačkách Krone Big X. Kouzlo je v tom, že jde pořád o stejnou „krabičku“ Snímač se pomocí několika jednoduchých kroků namontuje buď na sklízecí řezačku nebo na kejdovou cisternu a software se pak automaticky přizpůsobí příslušné aplikaci. Například v cisterně na kejdu senzor měří sušinu (DM), celkový dusík (Ntotal), fosfor (P2O5), podíl amonného dusíku (NH4-N) a obsahu draslíku (K2O). Automaticky také dokáže rozpoznat typy kejdy: prasečí kejdu, kejdu z chovu skotu nebo fermentační zbytky, a dokonce i směsnou kejdu z těchto tří typů. To vše dokáže s kalibrační křivkou od společnosti Zunhammer, přičemž výhodou použití jediného kalibračního modelu pro všechny testované typy kejdy je fakt, že se eliminuje možnost provozních chyb při změně typu kejdy.

Model VAN-Control Dual lze flexibilně integrovat do jakéhokoli článku stávajícího logistického řetězce pro přepravu kejdy: Například ve všech cisternách na kejdu s řízením ISOBUS, samojízdných aplikátorech kejdy, hadicových systémech, mobilních nebo stacionárních čerpadlech a mobilních měřicích stanicích. Navíc díky dvojímu použití senzoru také pro analýzu řezanky nemusí zemědělec kupovat druhý měřicí systém a vystačí si s jedním.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down