Vánoční překvapení od brněnského výrobce

Značka Zetor je v České republice tradičně zastoupena v nižší výkonové třídě traktorů. Proto také pracuje na rozšiřování sortimentu v této kategorii. Rok 2016 brněnský výrobce uzavřel příhodným dárkem všem svým příznivcům - představil zbrusu nový model traktoru nazvaný MAJOR HS. Nový stroj rozšiřuje modelovou řadu MAJOR, a splňuje tak požadavky náročnějších zákazníků, kteří hledají u této kategorie strojů větší komfort a nízké provozní náklady.

Modelová řada MAJOR je u zemědělců oblíbená díky konstrukční jednoduchosti, univerzálnosti využití, spolehlivosti, odolnosti a nízkým provozním nákladům. Svou zásluhu na tom má mechanická reverzační převodovka s 12 rychlostmi pro oba směry jízdy a manuálně ovládaná hydraulika. Nabídka modelů je na základě požadavků praxe rozšířená o nový stroj, který má označení MAJOR HS. Aby rozlišení typů bylo jednoznačné, bude stávající MAJOR nově označován jako MAJOR CL.

K pohonu nového traktoru MAJOR HS slouží čtyřválcový motor se zdvihovým objemem 2,9 l a výkonem 76 koní. Jedná se o dostatečně prověřenou a v provozu osvědčenou pohonnou jednotku. Výrazná inovace, kterou ocení každý uživatel, se skrývá v převodovce: počet rychlostních stupňů byl rozšířen na 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad. Čtyři stupně převodovky jsou doplněny třemi skupinami a dvoustupňovým násobičem krouticího momentu.

Každý řidič také uvítá hydraulický reverzor (PowerShuttle), který umožňuje změnu směru jízdy i při zatížení. Nová převodovka dovoluje přesunovat se po silnici maximální rychlostí 40 km/h (oproti dosavadním 30 km/h), takže nový MAJOR HS bude dříve v cíli. Přitom v hlavním pracovním rozsahu (tj. od 4 do 12 km/h) je k dispozici šest rychlostních stupňů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *