16.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Variabilní lisy v oranžové barvě

K nejprodávanějším lisům Kubota v České republice patří model BV 5160. Sběrací ústrojí široké 220 cm pro sběr i maximálně širokých řádků hmoty tvoří pět řad prstů. Velice zajímavým a patentově chráněným detailem je řetězový pohon tohoto ústrojí, který se nachází z vnitřní strany plechových krytů. Pro transport tak není třeba demontovat opěrná kopírovací kolečka, což ocení každá obsluha.

Vkládací rotor je standardním vybavením a je možné ho kombinovat s řezacím ústrojím se 14 nebo 25 jednotlivě jištěnými noži. Při ucpání vkládacího kanálu lze použít systém výklopného dna, který se plně ovládá z kabiny traktoru, aniž by obsluha musela opustit kabinu.

Lisovací komora je po celém obvodu tvořena pěti nekonečnými řemeny, které pro maximální nasazení tvoří tři vrstvy s celkovou tloušťkou jeden centimetr. Nutno podotknout, že u žádného ze strojů, které byly prodány v České republice, nebylo třeba tento řemen měnit s ohledem na jeho poškození či přetržení.

„V přední části lisovací komory, hned za vkládacím kanálem, jsou integrovány tři lisovací válce, které slouží k perfektnímu roztočení lisovaného materiálu a vytvoření ideálního jádra balíku,“ vysvětluje Vladimír Průcha, produktový manažer společnosti K.B.T. PROFTECH. „A opět jeden chytrý detail – každý lis si s sebou na zadních vratech veze jakýsi „hřeben“, který nalezne své opodstatnění při lisování přeschlé slámy po sklízecí mlátičce s axiálním mláticím ústrojí. Tento hřeben se bez jakéhokoliv nářadí vloží z vnitřní strany komory do vkládacího kanálu a zaručí i u velmi krátké a nadrolené slámy správnou tvorbu jádra balíku a jeho otáčení v lisovací komoře během lisování. Při přejezdu na jiný druh lisovaného materiálu je ovšem potřeba tento vkládaný díl opět z kanálu vyjmout.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 20

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down