Vázání do strečové fólie

Od nynějška mohou být všechny lisy na hranolové balíky výrobní řady Comprima včetně modelů Comprima X-treme dodány s novým systémem vázání do fólie. Nové příslušenství přináší uživatelům několik výhod. Použitím strečové fólie se více stlačí vnější vrstvy lisovaného balíku, a tím se zvýší celková kvalita senážních balíků.

Balík po zavázání již nemůže expandovat v takové míře jako v síti, tím se redukuje tvorba plísní a zvyšuje hodnota připraveného krmiva.

Ekonomické a ekologické výhody

I z pohledu ekonomického a ekologického nabízí strečová fólie několik výhod. Není již třeba oddělovat síťovinu a fólii po použití od sebe a navíc se z fólie balík snadněji uvolňuje. K ekologické likvidaci zůstává nakonec pouze jeden druh recyklovatelného odpadu. Vytrácí se tak obtížné oddělené hospodaření s rozdílnými obalovými materiály.

Další výhodou strečové fólie Krone je, že při odstřižení se fólie nestahuje do úzkého pruhu tak jako u jiných systémů. To znamená, že další cyklus vázání balíku začne přímo s celou šířkou fólie. To šetří fólii a celkové náklady.

Záměna mezi vázáním do fólie a sítě

Záměna mezi vázáním do fólie a do sítě je rychlá a snadná – namísto dosavadní role fólie pouze vložíte do systému vázání roli sítě. Pro vázání do fólie Krone se doporučuje použít ověřenou fólii Krone excellent Round Wrap, která překryje svou šířkou 1280 mm celý balík i s okrajem. Díky vynikající přilnavosti tato pětivrstvá fólie udrží slisovaný balík v bezvadném tvaru a konzistenci.

Firma KRONE nabízí i možnost montáže systému vázání do fólie do již dodaných strojů (platí od roku výroby 2014).

Jiří Janoška

zástupce firmy KRONE pro CZ a SK

Foto:

K ekologické likvidaci zůstává nakonec pouze jeden druh recyklovatelného odpadu

Pro vázání do fólie Krone se doporučuje použít ověřenou fólii Krone excellent Round Wrap

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *