Ve Studené nikomu déšť nevadil

V průběhu června se v obci Studená na Jindřichohradecku uskutečnil tradiční Den společnosti Stagra. Původně přichystaný program, založený hlavně na představení obchodního sortimentu firmy, předvedení strojů na poli a prohlídce porostů některých plodin musel však být kvůli nepřízni počasí částečně upraven.

Firma Stagra, spol. s r. o., hospodaří na 1940 hektarech zemědělské půdy nedaleko Jindřichova Hradce. Je zaměřena na rostlinnou i živočišnou výrobu.

Představení firmy
Jednou z hlavních činností firmy Stagra je prodej zemědělské techniky Horsch, Deutz-fahr, Fendt, Leeb, Pöttinger, Sgariboldi či McConnel. Součástí aktivit společnosti jsou i servisní a dílenské práce a poskytování služeb v oblasti předseťové přípravy půdy, setí, sklizeň kombajny a prodej pesticidů.
Společnost Stagra, spol. s r. o., funguje na našem trhu v oblasti zemědělské výroby, služeb i obchodu už čtrnáctým rokem a polní dny patří k nedílné součástí jejího působení. „Polní dny organizujeme už od počátku vzniku naší firmy. Ty větší ale začaly až našim desátým výročím v roce 2002. Od té doby je pořádáme pravidelně vždy na jaře a na podzim,“ říká jednatel společnosti Karel Dvořák a dodává, že cílem těchto akcí je především seznámit lidi s činnostmi firmy. „Polní dny jsou událostí, při které se snažíme představit našim zákazníkům náš obchodní sortiment, předvést různé stroje, a seznámit je s tím, co děláme na polích,“ vysvětluje.
Letos se kvůli deštivému počasí nepodařilo vyjet do terénu a předvést stroje při práci. Neuskutečnila se ani přehlídka porostů. Organizátoři akce měli ale pro tento případ připravený náhradní plán. Počátkem odpoledne se déšť zmírnil, a tak bylo možné představit a předvést některou zemědělskou techniku alespoň v areálu firmy. Porosty žita, ječmene, ovsa a máku účastníci letos na Dni společnosti Stagra sice neviděli, ale o plánované povídání popisující agrotechniku pěstování jednotlivých plodin nakonec nepřišli. I ta proběhla v areálu společnosti, stejně jako dopolední představení obchodního sortimentu firmy.

Obchodní sortiment firmy
V obchodním sortimentu zemědělské techniky společnosti Stagra, spol. s r. o., lze nalézt široké spektrum strojů. Nejvýznamnější část zaujímají stroje na zpracování půdy a setí. „Jsme prodejci zemědělské techniky Horsch, která patří v Evropě oblasti zpracování půdy a setí ke špičce. Na zpracování půdy jsou to stroje Terrano FG, FX a Tiger. Co se týká setí, nabízíme diskové secí stroje Pronto s přihnojením nebo bez přihnojení, a radličkové secí stroje Sprinter a Concord,“ informuje jednatel společnosti. Z traktorů firma nabízí německé stroje Deutz-Fahr a Fendt. Další sortiment, který obchoduje, jsou například mulčovače McConnel, krmné vozy Sgariboldi, samojízdné postřikovače Leeb, sklízecí mlátičky Deutz-Fahr a stroje na sklizeň pícnin a zpracování půdy a setí rakouské značky Pöttinger. Tyto stroje si mohli také návštěvníci polního dne v areálu prohlédnout, a k zemědělské technice, která měla být podle původního plánu předvedena na poli, vyslechnout odborný výklad spojený s konzultací.
Jak nám v průběhu akce prozradil Karel Dvořák, je největší novinkou firmy pro tento rok Horsch Sprinter ST, radličkový secí stroj s přihnojováním pevným hnojivem. Velice dobře se na trhu podle jeho zkušeností uplatňuje také podmítač Horsch Terrano FX. Ze secích strojů je pak největší zájem o diskový secí stroj Horsch Pronto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *