Veletrh SIMA po jedenasedmdesáté

Kompletní nabídka zemědělské a lesnické techniky i hospodářských zvířat, s výjimkou drůbeže, bude k vidění od 27. února do 3. března na pařížském výstavišti Villepinte. Na ploše 220 tisíc metrů čtverečních v sedmi halách se představí asi 1350 vystavovatelů, z nichž polovina přicestuje ze 39 zemí všech kontinentů. Veletrh SIMA je v letošním roce pořádán již po jedenasedmdesáté.

Veletrh se koná každé dva roky a jak zdůraznila její generální ředitelka Maryse Baur získala před deseti lety velmi silnou pozici. Dnes se zemědělci specializují a více oddělují rostlinnou výrobu od živočišné. Přitom k živočišné patří i příprava krmiv. „Každý rok děláme studii mezi vystavovateli,“ sdělila ředitelka. Podle nich 60 procent vystavovatelů navázalo nové kontakty a 41 procent podepsalo na veletrhu kontrakty.

Inovační trend
Dva ze tří vystavovatelů nabízejí v Paříži inovované výrobky. Narůstá i procento představených novinek. Na minulém ročníku 37 procent z nich bylo předvedeno poprvé.
Návštěvníci získají přehled o všech značkách techniky z celého světa. Kolem čtyř stovek zvířat přiveze 220 vystavovatelů s tím, že budou některá na prodej, včetně nabídky embryí. Skot bude zastupovat sedm dojných šest masných plemen, k vidění budou expozice chovu ovcí a prasat. Pro chovatele je určena i nabídka managementu, chovatelských pomůcek, krmiv i výrobků pro zdraví.

Vystavovatelé z různých zemí
Přibližně polovina z přihlášených 1350 vystavovatelů prezentujících 2500 značek je domácí provenience, zatímco ostatní jsou ze zahraničí, přesněji ze 39 zemí, nejvíce ze zemí EU-15. Prosazovat se začínají i noví členové unie z východní Evropy. Na 180 m2 plochy se bude jako vloni prezentovat společná expozice českých výrobců a poblíž ní budou vystavovat i Rožmitálské strojírny, firma SMS, která se zřejmě dobře uchytila na francouzském trhu. Chybět nebude ani tradiční Zetor, jenž vystavuje prostřednictvím svého místního prodejce.

V šesti halách
V letošním roce bude výstavní plocha na veletrhu rozmístěna do šesti hal. První tři menší haly budou zaměřeny na chov hospodářských zvířat. V hale 1 se uskuteční jejich přehlídky spojené s následným prodejem.
Hala 4 bude jako tradičně vyhrazena manipulační a dopravní technice. Bude jako obvykle hojně zastoupena především z řad domácích výrobců, kteří vystoupí s novinkami.
Největší výstavní plochu zaujímají haly 5 a 6, kam bude soustředěna technika pro rostlinnou výrobu od zpracování půdy a setí, přes ochranu rostlin a hnojení, až po sklizeň. Součástí této výstavní plochy budou i stroje používané v lesnictví.
Stacionární výstavní plochy budou doplněny praktickými ukázkami na volné ploše mezi halami 4 a 5. Předvedeny budou zejména stroje používané při práci v lese.

Návštěvníci z Česka
V roce 2003 se účastnilo veletrhu SIMA celkem 700 českých návštěvníků. Z nich více než polovina byli obchodníci, zbylá část zemědělci. V letošním roce jich bude zřejmě ještě více.
Vstup na výstaviště stojí 20 eur pro jednotlivce a 10 eur pro skupiny od 10 lidí. V kanceláři veletrhu SIMA: Active Communication, Anglická 28, 120 00 Praha 2 je možné zdarma získat permanentní vstupenku nebo pozvánku a také informace o společnostech zajišťujících dopravu a ubytování. Pozvánku lze získat rovněž na již uvedené adrese www.simaonline.com.
Kontaktní spojení na Active Communication: tel.: 222 518 587, fax 222 512 058, e-mail active@telecom.cz.

Luboš Stehno
Hana Adamová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *