Velká iniciativa u zrodu velké společnosti

K významným výrobcům pneumatik na světě patří společnost BKT. Ta se zaměřuje na produkci pneumatik pro mimosilniční využití a to i ve speciálních oblastech s vysokými nároky, jako je například zemědělství, stavebnictví a průmysl, ale i transport zeminy či zahradnictví.

Výroba pneumatik pod značkou BKT byla odstartována v roce 1954 v Indii na základě rostoucí poptávky po mobilitě. Nejprve se jednalo o pneumatiky pro jízdní kola. Z této iniciativy se v několika málo desetiletích vyvinula společnost, vystupující pod zkratkou BKT, která dnes zaměstnává více než 7000 spolupracovníků v Indii, Evropě a Severní Americe. Jenom v Indii disponuje pěti výrobními závody a na světovém trhu nabízí rozsáhlý sortiment pneumatik, čítající více než 2400 produktů, exportovaných v celosvětové síti do více než 130 zemí.

Na vrchol trhu s pneumatikami v Indii se společnost BKT vyšvihla poté, co uvedla do chodu závod na výrobu pneumatik pro nákladní automobily na západě této velké země. Rozhodující obrat pro BKT nastal ve chvíli, kdy bylo rozhodnuto o produkci pneumatik pro mimosilniční aplikace. Stalo se tak v roce 1994 a rozhodnutí předcházela důkladná studie situace na trzích celého světa.

Ze zahraničí přicházely stále větší požadavky na pneumatiky pro využití v zemědělství, a to jak s konvenční, tak i s radiální konstrukcí. Proto byl v roce 2002 uveden do provozu druhý výrobní závod v severní Indii. K pevnému zakotvení na trhu v této oblasti došlo po uvedení radiální pneumatiky BKT pro zemědělství s označením Agrimax, které se uskutečnilo v roce 2004.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *