02.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velká koncentrace zajímavých strojů

V pavilonu P byl situován článek společnosti Bednar FMT o rozloze téměř 1000 m2. Přesněji jeho hlavní část, protože další expozici si mohli návštěvníci prohlédnout na venkovní ploše před pavilonem o rozloze 500m2. Kromě řady novinek, byly na stánku přítomny všechny důležité stroje sortimentu této české výrobní firmy.

Hvězdou expozice byl secí stroj s přesným uložením osiva Omega OO, který přitahoval návštěvníky jako magnet. Zajímavým exponátem byl také koncept zásobního hnojení Fertibox kombinovaný s dlátovým pluhem Terraland TO a pěchy Presspack PT.

Poprvé v České republice
Secí stroj Omega společnosti Bednar je v popředí zájmu. Ukázal to nejen veletrh Techagro, ale také mezinárodní výstava Agritechnika, kde se tento stroj doslova topil v obležení návštěvníků. Českým zemědělcům se na výstavě Techagro poprvé ukázal ve verzi Omega OO_Ferti s inovovaným designem, moderními křivkami a možností aplikace hnojiva do meziřádku mezi osivo.

Aplikace více hnojiv najednou
V přední části expozice byl vystaven zajímavý kombinovaný stroj a zásobník na hnojivo Ferti – Box FB 4400, dlátový pluh Terraland TO a pěchy Presspack PT. Díky této kombinaci je možné ukládání hnojiva současně se zpracováním půdy. Jelikož je zásobník dvoukomorový  a je možná aplikace ne jednoho, ale hned dvou druhů hnojiva (případně osiva).  Celkem se do něj vejde 4400 l hnojiva, ale s nástavky až 6400 l. Hnojivo je do aplikačních jednotek dopravováno ze zásobníku pneumaticky, přičemž každá komora má své dávkovací ústrojí i distribuční systém a aplikační koncovky jsou k dispozici v několika typech podle toho kam je osivo ukládáno. Dávkovací ústrojí je nerezové s elektropohony umožňujícími měnit velikosti dávek dle potřeby a to dokonce přes Isobus systém.

Nová dimenze X-diskování
Další novinkou na ploše byl nový diskový podmítač ATLAS HO, který představil zcela novou koncepci uložení disků do písmene X. Díky těmto konstrukčním prvků pracuje dobře i na těžkých nebo přeschlých půdách. Tento robustní diskový podmítač s disky 660x6mm nabízí kvalitní zapracování většího množství rostlinných zbytků i práci v obtížných nebo přeschlých půdách. Díky integrované nápravě udržuje vysokou stabilitu i ve vysokých rychlostech. Navíc je možné slupice osadit agresivními disky s profilovaným tvarem a velkým množstvím břitů po obvodu

Zpracování půdy na všechny způsoby
Terraland TN Profi patří do rodiny „dlátových pluhů“ jak je společnost Bednar nazývá. Má dvě řady radlic s křídly, které mohou zpracovávat půdu až do hloubky 65 cm. Následují tandemové hrotové válce, které rozdrtí nahrubo hroudy. Navíc je ale tento stroj vybaven ještě dvěmi řadami Cutter disků. Jejich účel tkví v jemném nadrcení zbylých hrud a urovnání povrchu.
Návštěvníci stánku si mohli všimnout i dvou univerzálních kypřičů z řady Fenix. Již zavedený čtyřřadý model FENIX FO, který dokáže pracovat i ve vlhkých podmínkách díky odpojení zadních pěchů, doplnil v loňském roce nový model. FENIX FN menší, třířadý kolega v neseném provedení. Fenixy, díky variabilitě různých pracovních radliček, zvládají jak mělkou podmítku tak i střední až hluboké kypření s kvalitním zamícháním rostlinných zbytků.

Více v novinách Zemědělec

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down