22.11.2022 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velké investice v podniku Claas v Harsewinklu

Společnost Claas investovala v rámci projektu SynPro 2020 44 milionů eur do v současnosti na světě nejmodernější továrny na výrobu sklízecích v Harsewinklu. Díky použití nejmodernějších výrobních a logistických technologií lze na jediné lince zkonstruovat dvě modelové řady zahrnující nebývalou škálu specifikací a možností.

Přitom sklízecí mlátičky s až 15 000 jednotlivými díly patří k nejsložitějším zemědělským strojům vůbec. Plánování výroby, logistika dílů, konstrukce skříně a montáž, to vše představuje mimořádnou výzvu zejména pokud jsou stroje ještě vybaveny širokou škálou základních a volitelných funkcí a to je také důvod, proč byl v rámci projektu SynPro 2020 výrobní podnik v Harsewinklu od základu přepracován.

Rozmanitější než kdykoli předtím

Do roku 2021 se sklízecí mlátičky v Harsewinkelu vyráběly na dvou montážních linkách. Výrobní zařízení však stále více naráželo na své limity, protože stroje se zvětšovaly a zahrnovaly širší škálu technických prvků. Uveďme jen jeden příklad: Kvůli dvěma starým montážním halám, které byly postaveny v letech 1952 až 1958 a jejichž výška stropu se pohybovala v rozmezí pouhých 4,2 až 6,0 m, nebylo možné provádět funkční kontroly zásobníku na obilí u výrobků řady Lexion. Uvedení modelu Trion na trh v létě 2021 přineslo další výzvu. Výrobní závod musí denně postavit více strojů, a navíc širší škálu modelů, ale s větším využitím stejných dílů. Rekonstrukce výrobního podniku za 44 milionů eur dnes umožňuje stavbu více než 30 typů sklízecích mlátiček na jediné montážní lince.

Nová hala, která byla smontována v rekordním čase, má podlahovou plochu 15 000 m2 a stropy o výšce až 14 metrů. Demontáž dvou starých hal a stavba nové haly trvala pouhých 22 týdnů. A to není všechno: LED osvětlení zajišťuje jasné, téměř přirozeně osvětlené pracoviště bez ohledu na denní dobu. Nový šestitunový ventilační systém cirkuluje 80 000 m3 vnitřního vzduchu za hodinu a vytváří příjemné pracovní prostředí po celý rok. Jen díky efektivnímu hospodaření s energií, vynikající izolaci a LED osvětlení ušetří nová hala přibližně 470 tun CO2 ročně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down