Velké lisy prošly inovacemi

Výrobce New Holland je mimo jiné známý také svými lisy na obří hranolové balíky. Na veletrhu EIMA 2016 představil nejnovější generaci svého velkého lisu s označením BigBaler 1290 Plus. Nový model navazuje na třicetiletý vývoj těchto strojů a kompetence v oblasti sklizňové techniky.

Lis je konstruován tak, aby poskytoval značnou výkonnost při sklizni všech materiálů. Při sběru a lisování sena či zavadlé píce, při produkci balíků slámy ve službách či při sklizni biomasy pro energetické využití dovoluje pracovat s větším lisovacím tlakem a dosahovat vyšší produktivity práce.

Podle údajů výrobce má nový model lisu produkovat perfektně formované balíky pro manipulaci a transport do místa uložení. Úroveň slisování hmoty je vyšší o deset procent, ale její skutečné zvýšení je závislé na podmínkách na konkrétním pozemku. O zavázání se stará systém zdvojených vazačů. Lis je standardně ovládán pomocí ISOBUS a nabídne technologii IntelliCruise, tedy na základě komunikace s agregovaným traktorem vysílání povelů na traktor s plynulou převodovkou ke změně pojezdové rychlosti pro dosažení vyšší rovnoměrnosti plnění lisovací komory.

Další moderní systém má název SmartFill a jedná se o indikátor průtoku hmoty, který řidiči v reálném čase sdělí, jak má směrovat jízdu traktoru nad řádkem pro ideální formování balíku. Modely lisů CropCutter, vybavené řezacím ústrojím, jsou modifikovány tak, aby byly odolnější vůči písku a prachu při práci v obtížných podmínkách. Každý nůž má individuální jištění a na přání nabízí New Holland speciální verzi nožů z odolné oceli.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *