08.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velké lisy s novým uzlovačem

Firma Krone je celosvětově uznávaný výrobce lisů. V únoru tohoto roku představila novinku – nový  uzlovač V-Knoter pro lisy BiG Pack. Uzlovač ve tvaru písmene V má dolů otevřený háček a novou řídicí dráhu. Od známých dvojitých uzlovačů Krone si převzal značnou provozní spolehlivost. Od těchto uzlovačů rovněž známý nůž, umístěný na nožové páce, je nově nahrazen pákou, vytahující motouz z přidržovacího kotouče. Nůž se přesunul na držák a nachází se před přidržovacím diskem motouzu, kde je pevně uchycen.

A takto funguje nový uzlovač: Proces vytváření dokončovacího uzlu se téměř neliší od známého dvojitého uzlovače (systém Deering). Jediný rozdíl: Otočením přidržovacího kotouče dojde k odříznutí obou motouzů. Vytahovací páka společně s uzlovačem, který protahuje konce motouzů, tvaruje uzel (= Deering uzel). Tím dojde ke spolehlivému zavázání hotového balíku.

Pak následuje startovací uzel nového balíku. Jehly se vracejí zpět do výchozí pozice a pokládají horní a spodní motouz na hák uzlovače. Ten se začíná otáčet. Konce motouzů jsou za podpory vytahovací páky vytaženy z přidržovacího disku. Po zavázání skončí motouzy ve formě pružné, extrémně zatížitelné startovací smyčky (smyčkový uzel nebo Cormick uzel). Díky upravenému uzlovači ve tvaru „V“ se následně snadno nechá vytáhnout smyčkový uzel z uzlovače.

Díky kombinaci principu obou uzlů nyní nabízí společnost Krone extrémně spolehlivý dvojitý uzlovač, který nevytváří odstřižky motouzu. Ve srovnání s jednoduchým uzlovačem zaujme nový dvojitý uzlovač, který neprodukuje zbytky motouzu, především svou vhodností pro vysoké slisování balíku. Díky tomu, že nový V-Knoter vychází z doposud používaného dvojitého uzlovače, je možné jím dodatečně doplnit  i starší lisy s dvojitým uzlovačem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down