Velké pláně na stánku v Hannoveru

Stánku společnosti Great Plains na veletrhu Agritechnica dominovala druhá generace oblíbených strojů. Návštěvníci si mohli prohlédnout nové modely talířového podmítače X-Press, Turbo-Max nebo secích strojů Spartan, Centurion a Saxon.
Nový podmítač X - Press má nový podvozek a oplývá i dalšími novotami. Na přání je například k dispozici pro všechny modely stavitelný smyk, různé typy talířů nebo boční deflektory. V rodině strojů pro zpracování půdy mají úplně nového bráchu, jmenuje se Turbo-Max. Je sklopný do transportní pozice nepřesahující šířku 3 m a má nové patentované Turbo- koltry, které se dají plynule hydraulicky nastavit.

Oblíbený X-Press a jeho novinky
Už je tomu více než deset let, kdy brány výrobního podniku ve Sleafordu poprvé opustil stroj nazvaný X-press. Tenkrát měl ještě oranžovou barvu a na sobě nápis Simba. Díky svým charakteristickým vlastnostem dobyl tento kompaktní talířový podmítač srdce nejednoho farmáře ze západní Evropy a stal se jedním z nejoblíbenějších strojů pro zpracování půdy. X-Press je právoplatně nejprodávanějším modelem z celé flotily Great Plains i u nás. Společnost se proto rozhodla představit jeho druhou generaci. Kromě rozšíření nabídky pracovních záběrů mají nové stroje několik nových zajímavých funkcí.
Co je na první pohled patrné, je nový podvozek. Jeho linky jsou čistší a hranatý design otvírá cestu pro zapojení více křivek. Ale kromě estetiky je důležité, že podvozek přináší celou řadu nových specifických možností a přitom nekompromisně zachovává vysokou průchodnost stroje. Na křídlech stroje byla nově použita trubková ocel, což umožňuje stroji zvládnout vyšší namáhání a tažené modely mohou využívat i dolní závěs traktoru. Nový kloubový závěs dovoluje soupravě menší poloměr otáčení a dlouhá oj usnadňuje následování traktoru s širšími pneumatikami nebo dvoumontáží.
Nové modely budou v roce 2016 k dispozici v nesených verzích o pracovním záběru 2,5; 3; 3,5 a 4 m a tažené ve verzích 4; 5; 6;7; 8 a 10 m. Všechny budou rovněž sklopitelné do  transportní pozice nepřesahující šířku 3 m.*
Více v Mechanizaci zemědělství  2/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down