Velké setkání odborníků v zemědělství

Na přelomu února a března se koná mezinárodní veletrh SIMA 2017. Moderně vybavené výstaviště ve francouzském Paris-Nord Villepinte skýtá vhodné prostory pro setkání odborníků ze zemědělství. Akce umožňuje posílit vztahy se zákazníky, kteří přichází ze zemědělských podniků všech velikostí. Pro ně připravilo své expozice dohromady 1740 vystavovatelů ze 40 zemí, a to ve třinácti výstavních sektorech. Celkový počet návštěvníků přesahuje 230 000, z nichž se celých devadesát procent hodlá na veletrh vrátit v dalším ročníku a více než sedmdesát procent na základě prohlídky techniky uvažuje o pořízení stroje.

Veletrh poskytuje kompletní přehled o nabízené zemědělské technice i elektronice. Jak na stáncích vystavovatelů, tak i v samostatných sálech souběžně probíhají akce, většinou v podobě tiskových konferencí. Ty jsou spojeny s informacemi o novinkách.

V rozlehlé expozici prezentovala své novinky také firma JCB. První z nich jsou traktory řady Fastrac 8000. Nová řada zahrnuje modely JCB 8290 a JCB 830 s výkonem 306, resp. 348 k, tedy o 14 procent vyšším než u předchozí generace. Traktory jsou vybaveny bezstupňovou převodovkou CVT, novou kabinou Command Plus s otočnou sedačkou řidiče a plně hydrostatickým řízením. Vyššímu výkonu motoru jsou adaptovány také nové zesílené nápravy s možností nastavení rozchodu na 3 m pro technologie CTF či pro kultivaci řádkových kultur. Traktory mohou být již z výroby osazeny systémem automatické satelitní navigace.

Nové traktory přejímají design strojů nové řady JCB 4000, které na výstavě také nechyběly. Speciální edice v černo-stříbrném lakování připomíná výročí 25 let traktorů Fastrac.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *