Velké traktory v nové podobě

Sankt Valentin je malé město v Rakousku nedaleko od hlavní metropole. Nachází se zde mimo jiné výrobní závod na traktory koncernu CNH. Kromě samotné výroby a testování traktorů nižší a střední výkonové třídy se zabývá též vývojem nových produktů. Z vývojových dílen závodu vzešly také modelové řady Steyr Multi či Case IH Farmall U Pro s typickou rakouskou kvalitou, precizností zpracování a úrovní výbavy.

V polovině června proběhla v areálu závodu tisková konference se zaměřením na prezentaci novinek pro letošní sezónu. Hlavní novinkou je nová modelová řada traktorů Steyr CVT, vyhovující předpisu emisní normy stupeň IV. Jedná se o sedm modelů ve výkonovém rozpětí od 150 do 240 k s pohonnými jednotkami značky FPT o objemu 6,7  l. Díky patentované technologii jsou tyto motory nastaveny na optimální výkon při malé spotřebě paliva. Nově jsou doplněny o dieselový oxidační katalyzátor uložený pod pravým dolním rohem kabiny, ještě před jednotkou s katalyzátorem SCR. Přeplňování zajišťuje turbodmychadlo s ventilem Waste-Gate. K dalším inovacím patří zesílená zadní náprava, možnost výbavy motorovou brzdou, zvýšený průtok oleje v koncovkách hydrauliky a traktory mohou být vybaveny též systémem ABS.

Ovládání traktoru činí pohodlnějším a příjemnějším nový monitor s dotykovým ovládáním S-700, integrovaný v loketní opěrce. Monitorem jsou vybaveny velké traktory standardně a malé na přání. Monitor nově nabízí ovládání ISO-Bus v pokročilé verzi Claas3, kdy určité typy závěsných strojů mohou odesílat na traktor povely ke změně konkrétních parametrů.

Na velké obrazovce je možné pohodlně ovládat nový systém souvraťové automatiky. Ovládání pojezdové rychlosti lze provádět buďto pojezdovým pedálem, nebo multifunkční pákou a směr jízdy se určuje tlačítky na páce anebo reverzorem pro levou ruku. Balíček LED světlometů nabízí osvětlení kompletního okolí traktoru v rozsahu 360 stupňů.*

 

Více informací přinese Mechanizace zemědělství č. 8/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *